Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ski Amadé

Rozsáhlá a souvislá lyžařská oblast Ski Amadé tvořená souborem horských údolí se rozprostírá v rakouských Alpách na jih od Salcburku. Lyžařský areál je obdobou francouzských „Tří údolí“ a i zde platí jeden společný skipas. Vznikl propojením 11 lyžařských středisek se 120 lanovkami a vleky a více než 350 km sjezdových tratí. Díky propojení se můžete na lyžích za jeden den bez potíží dostat z východního konce na západní a zase zpět. Lyžařská střediska jsou rozdělena do pěti oblastí zimních sportů a o návštěvníky se zde postará 28 rekreačních středisek, které jsou obklopeny zasněženou krajinou s nedotčenou přírodou a majestátními horami. Místní lidé jsou velmi pohostinní a neustále zde dodržují své zvyky a tradice. Mezi středisky nejvíce vyniká luxusní Wagrain, St. Johann, centrální údolí Flachau, lyžařsky hojně navštěvovaná oblast Zauchensee a rozlehlý areál Radstadt. Všechna střediska jsou navíc zdarma propojena skibusem. Díky dostatečné nadmořské výšce je zde zaručen dostatek kvalitního sněhu od prosince až do dubna. Pro vyznavače běžeckého lyžování je v oblasti připraveno kolem 220 km upravovaných a značených tratí.

Vedle klasických druhů zimního sportu jako je sjezdové lyžování, snowboarding, běh na lyžích, sáňkování a bruslení máte také možnost vyzkoušet místní tradiční zimní činnosti. Vyjděte si na výlet s nazutými sněžnicemi nebo vyrazte na saních tažených koňmi nádhernou zimní krajinou. Pokud budete mít zájem zjistit, jak se před sto lety dopravovalo dřevo do údolí, máte možnost se svézt na rohačkách. Milovníci extrémních sportů jistě uvítají možnost paraglidingu nebo letu horkovzdušným balonem. Odpočinout si pak můžete v sauně nebo při wellness. Lyžařská oblast Ski Amadé poskytuje speciální nabídky a slevy pro rodiny s dětmi. Provozovány jsou zde kurzy lyžování i snowboardingu pro nejmenší, možnost hlídání dětí, konají se zde dětské slavnosti a narazíte i na zábavné parky.

Dachstein - ledovec Ramsau - na běžkách až do nebe

Dachstein - ledovec Ramsau - na běžkách až do nebe

Na náhorní plošině přímo nad městem Schladming leží obec Ramsau am Dachstein, nad níž se do výšky téměř 3 kilometrů tyčí stěny Dachsteinského ledovce. Ten je oblíbený především díky perfektním lyžařským terénům i neobvyklému množství běžeckých tratí ležících v nadmořské výšce okolo 2 500 metrů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA