Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tyrolsko - informace o spolkové zemi

V samotném srdci Alp se rozkládá spolková země Rakouska, Tyrolsko. Severní Tyrolsko a o něco menší Východní Tyrolsko jsou rozděleny Salcburskem. V místech, kde Východní Tyrolsko hraničí s Korutany, se táhne pohoří Vysoké Taury, kde najdeme nejvyšší horu Rakouska Grossglockner měřící 3797 metrů nad mořem.

Díky horám, které se vypínají do výšky i nad 3000 metrů a jsou snad všudypřítomné, je Tyrolsko ráj pro všechny turisty, horolezce, skialpinisty a obecně vyznavače outdoorových sportů. Zimních i letních. Hory jsou doslova protkány hustou sítí dobře značených turistických cest nejrůznějších délek a náročností.

Přirozenou hranici mezi Severními, Centrálními a Vápencovými krystalickými Alpami vytvořila řeka Inn, která se tudy klikatí v širokém a hlubokém údolí. Řeka Inn protéká také Innsbruckem, což je hlavní město Severních Tyrol. Hlavním městem Východních Tyrol je Lienz.

V zimním období se Tyrolsko stává jednou z nejvyhledávanějších rakouských spolkových zemí. Od Arlbergu až po Kitzbühel najdeme celou řadu známých lyžařských středisek, jako například St. Anton im Tyrol, Kitzbühel a ve Východním Tyrolsku jsou nejnavštěvovanější Lienzer Dolomiten.

Tyrolsko však není pouze o sportu, vyžití zde najdou i příznivci klidnější dovolené v krásném prostředí. O hrady a zámky zde není nouze a je na nich znát dlouhá historie i poctivá péče.

Časté hudební festivaly pouze odráží lásku místních obyvatel k hudbě, ačkoli ta jejich je velmi osobitá. Festivaly mnohdy doprovází i ukázky různých tradičních řemesel. Ten nejznámější je asi Festival staré hudby pořádaný v létě na zámku Ambras.

 

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Jedním z mála míst v Evropě, kde si můžete užívat celoročních zimních radovánek je rakouský ledovec Hintertux. Po celých 365 dní je vám k dispozici množství perfektně upravených sjezdovek s kvalitní sněhovou pokrývkou. Ne nadarmo zvítězil Hintertux v roce 2011 v soutěži o nejlepší lyžařskou oblast na světě.

celý článek

 

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Rádi lyžujete, ale nepatříte zrovna mezi „piráty“ sjezdovek, kteří se nezaleknou žádného prudšího svahu? Máte raději spíše jednodušší tratě, nebo si chcete zalyžovat s rodinou a přitom se kochat pohledem na alpské velikány? Pak se vypravte do rakouského Ehrwaldu, kde na vás čeká množství pohodových tratí uprostřed nedotčené přírody.

celý článek

 

Lienz ukrytý mezi horami

Lienz ukrytý mezi horami

Obklopeno masívy Lienzských Dolomit se v oblasti Východního Tyrolska nachází třináctitisícové městečko Lienz. Rozkládá se na soutoku řek Isel a Drau, uprostřed nádherné přírody, kde je ale zároveň snadno dostupné z okolních měst.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA