Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tyrolsko - informace o spolkové zemi

V samotném srdci Alp se rozkládá spolková země Rakouska, Tyrolsko. Severní Tyrolsko a o něco menší Východní Tyrolsko jsou rozděleny Salcburskem. V místech, kde Východní Tyrolsko hraničí s Korutany, se táhne pohoří Vysoké Taury, kde najdeme nejvyšší horu Rakouska Grossglockner měřící 3797 metrů nad mořem.

Díky horám, které se vypínají do výšky i nad 3000 metrů a jsou snad všudypřítomné, je Tyrolsko ráj pro všechny turisty, horolezce, skialpinisty a obecně vyznavače outdoorových sportů. Zimních i letních. Hory jsou doslova protkány hustou sítí dobře značených turistických cest nejrůznějších délek a náročností.

Přirozenou hranici mezi Severními, Centrálními a Vápencovými krystalickými Alpami vytvořila řeka Inn, která se tudy klikatí v širokém a hlubokém údolí. Řeka Inn protéká také Innsbruckem, což je hlavní město Severních Tyrol. Hlavním městem Východních Tyrol je Lienz.

V zimním období se Tyrolsko stává jednou z nejvyhledávanějších rakouských spolkových zemí. Od Arlbergu až po Kitzbühel najdeme celou řadu známých lyžařských středisek, jako například St. Anton im Tyrol, Kitzbühel a ve Východním Tyrolsku jsou nejnavštěvovanější Lienzer Dolomiten.

Tyrolsko však není pouze o sportu, vyžití zde najdou i příznivci klidnější dovolené v krásném prostředí. O hrady a zámky zde není nouze a je na nich znát dlouhá historie i poctivá péče.

Časté hudební festivaly pouze odráží lásku místních obyvatel k hudbě, ačkoli ta jejich je velmi osobitá. Festivaly mnohdy doprovází i ukázky různých tradičních řemesel. Ten nejznámější je asi Festival staré hudby pořádaný v létě na zámku Ambras.

 

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Rádi lyžujete, ale nepatříte zrovna mezi „piráty“ sjezdovek, kteří se nezaleknou žádného prudšího svahu? Máte raději spíše jednodušší tratě, nebo si chcete zalyžovat s rodinou a přitom se kochat pohledem na alpské velikány? Pak se vypravte do rakouského Ehrwaldu, kde na vás čeká množství pohodových tratí uprostřed nedotčené přírody.

celý článek

 

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Jedním z mála míst v Evropě, kde si můžete užívat celoročních zimních radovánek je rakouský ledovec Hintertux. Po celých 365 dní je vám k dispozici množství perfektně upravených sjezdovek s kvalitní sněhovou pokrývkou. Ne nadarmo zvítězil Hintertux v roce 2011 v soutěži o nejlepší lyžařskou oblast na světě.

celý článek

 

Lienz ukrytý mezi horami

Lienz ukrytý mezi horami

Obklopeno masívy Lienzských Dolomit se v oblasti Východního Tyrolska nachází třináctitisícové městečko Lienz. Rozkládá se na soutoku řek Isel a Drau, uprostřed nádherné přírody, kde je ale zároveň snadno dostupné z okolních měst.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA