Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Achensee

Jezero Achensee je největším jezerem v Tyrolsku a nachází se u města Jenbach. Jeho maximální hloubka je 133 metrů. Voda v jezeře je pitná a pouhým okem můžete dohlédnout až 10 m pod hladinu jezera. Tím, že se jezero nachází v Alpách je jeho maximální teplota vody maximálně 20°C. Díky své velikosti je vyhledávanou destinací pro surfaře. Jezero Achensee (9 km dlouhé a 1 km široké) leží severovýchodně od Innsbrucku, mezi zalesněnými vrcholy pohoří Karwendel na západě a Rofan na východě.

Prázdninový region Achensee - idylická část země mezi vysokými horami a největším jezerem Tyrolska – nabízí krásnou dovolenou a řadu možností pro pěší výlety do Alp. Srdcem regionu je bezpochyby jezero Achensee, na jehož břehu leží tři obce Achenkirch, Maurach a Pertisau, kousek stranou v pohoří Rofangebirge se nachází obec Steinberg. Středisko Wiesing se prezentuje jako vstupní brána do regionu Achensee.

K jezeru vede z městečka Jenbach ozubená dráha poháněná parou a jeho okolí patří už po staletí mezi vyhledávané rekreační oblasti (např. arcivévoda Ferdinand II. Tyrolský si sem nechal přivézt gondoly z Benátek). Již v roce 1887 začaly po jezeře jezdit vyhlídkové parníky. Na břehu najdete několik letovisek (Seespitz, Pertisau, Seehof či Buchau), kam v létě jezdí vyznavači vodních sportů a v zimě milovníci běžek.

Nedaleko městečka Jenbach (západním směrem) stojí v zalesněném kopci renesanční zámek Tratzberg, ve středověku gotická hraniční pevnost střežící hrabství Andechs před Bavory. Na arkádovém nádvoří jsou vzácné fresky, v habsburském sále nástěnný rodokmen císaře Maxmiliána I. Tratzberg je jediným tyrolským zámkem, v němž se zachoval zcela původní nábytek z 16. století. Fascinující krásu jezera objevovali později i velcí básníci a učenci. Se svými přívrženci zde o nejnovějších poznatcích psychoanalýzy diskutoval například Sigmund Freud.

Jezero Achensee, největší a nejkrásnější v Tyrolsku, má své břehy volně přístupné po celé své délce. Milovníci plachtění, surfaři i kitesurfaři tu mají výborné podmínky pro vodní sporty a dostatečný vítr. Plavci a potápěči chodí většinou na břeh určený pro koupání mezi obcemi Maurach, Pertisau a Achenkirch. Dostatečná kvalita vody jezera Achensee zabezpečuje viditelnost až do hloubky deseti metrů. Pro rodiny je mírný břeh ideální. Rodiče zde mohou bezstarosti nechat děti dovádět v až 20oC teplé vodě, nebo si prohlédnout jezero na lodi.

Voda a hory tvoří v oblasti Achensee zajímavý kontrast. Přes 500 km různorodých turistických tras – mezi nimi i Tyrolská stezka orlů a další – přináší aktivní formy dovolené. Mnoho krásných turistických cílů lze dosáhnout s použitím lanovky na Rofan (obec Maurach) a Karwendel (obec Pertisau). Cykloturisté mohou využít lesní cesty několika úrovní. Mohou tak rovněž zdolat vrcholy některých hor. Ještě lepší výhled než turisté z vrcholků hor si užívají milovníci paraglidingu, kteří se mohou nechat zaškolit zkušenými instruktory.

Okolí největšího jezera v Tyrolsku Achensee je především rájem pro běžkaře. Ve střediscích Achenkirch, Maurach a Pertisau se nabízí přes 160 kilometrů udržovaných tratí a dokonce zasněžovaných běžeckých stop. Vyjíždět mohou buď kolem jezera anebo do náročnějších horských terénů. Po lyžařském vyžití je možné zajít si na jezero zabruslit nebo využít jedné ze tří sáňkařských drah, z nichž dvě jsou večer osvětlené. V Achensee můžete vyzkoušet jízdu na snowbike.

Lázeňský Maurach při jižním břehu jezera nabízí několik kilometrů lehkých sjezdovek, ale také extrémně obtížný svah Mauritz s převýšením 420 m na pouhých 1.9 km délky. Poměrně strmé sjezdovky jsou i nad obcí Pertisau, v romantické poloze mezi Achensee a skalními stěnami nad jeho západním břehem.

Kouzlo zimy není omezeno jen na sjezdové lyžování. Při běhu na lyžích, sáňkování, při procházkách, bruslení nebo navečer v romantických útulných chatách či hospůdkách můžete být stejně dobře okouzleni nádherou zimního období jako při sjezdech. Fanoušci sjezdového lyžování nepřijdou přesto zkrátka. Tři lyžařská střediska mají sjezdovky pro náročné i začátečníky. Obce: Achenkirch, Maurach, Pertisau a Steinberg.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA