Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ellmau

(800 – 1827 m. n. m.)
Lyžařský areál Ellmau náleží do oblasti SkiWelt, která se rozkládá uprostřed Kitzbühelských Alp ve východním Tyrolsku. Skiwelt patří mezi největší lyžařské oblasti v Rakousku a zahrnuje pod sebe celkově 10 středisek. Lyžuje se pod vrcholem Hohe Salve, který poskytuje kvalitní sněhové podmínky po celou sezónu. Sjezdovky jsou zde orientovány na všechny světové strany.

Celá oblast SkiWelt dohromady lyžařům poskytuje možnosti lyžování na 250 km sjezdových tratí všech možných náročností a délek, kde si na své přijde opravdu každý. Sjet si můžete 63 modrých, 57 červených a 8 černých tratí. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna pomocí 48 vleků, 35 sedačkových a 11 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 130 tisíc osob za hodinu. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a 75 % z nich také uměle zasněžováno technickým sněhem. Náročnější tratě najdete pod vrcholem Hohe Salve přímo nad Brixen im Thale. Mírnější svahy leží nad Scheffau a Ellmau na okraji oblasti. Pokud si zakoupíte skipas Kitzbüheler Alpen, můžete navíc lyžovat ještě v dalších čtyřek nedalekých střediscích: Kitzbühel, Schneewinkel, Hochtal Wildschönau a Alpbachtal. Dohromady vám tak bude k dispozici kolem 704 km sjezdovek.

Běžkaři zde najdou rozsáhlou síť běžeckých stop vedoucích celým Brixentálským údolím. Připraveno je zde pro ně kolem 170 km upravovaných a značených stop. Vyhledávaná je například 4,5 km dlouhá trasa vedoucí na Hochbrixen do výšky 1300 metrů nad mořem, ze které je nádherná vyhlídka na okolní krajinu. Kromě běžeckých stop a sjezdovek všech náročností jsou zde pro návštěvníky přichystány upravované romantické zimní stezky nebo mohou podniknout výlety ve sněžnicích. Snowboardisté se budou muset vydat do Hopgartenu nebo do Westendorfu, kde na ně čekají funparky s halfpipe. Vyzkoušet je možné sáňkařské dráhy, večery v horských chatách, jízdy se sáněmi taženými koňmi, pochody s pochodněmi a mnoho dalších aktivit. Rovněž v létě je oblast vyhledávaná pro trávení dovolené, a to zejména díky kvalitní péči o své hosty. Bývají zde pořádány týdenní programy, výlety, dětské programy a různé další sportovní a zábavní aktivity spojené s poznáváním okolní přírody a krajiny. Připraven je zábavní park s bazény, minigolfem, tenisem, plážovým volejbalem, grilováním a dětským hřištěm. V oblasti SkiWeltu jsou celkově tři akvaparky Wasserwelt Wörgl, Panoramabad Söll a Kaiserbad Ellmau. Středisko Ellmau je od Prahy vzdáleno 500 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA