Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zugspitz Arena

Zugspitz Arena je oblastí, kterou ve velkém vyhledávají všichni milovníci zimních sportů. Najdou zde totiž jedny z nejlepších podmínek pro lyžování, nedotčenou přírodu i nejkrásnější panoramatické výhledy do okolí. V létě i v zimě si zde můžete užívat aktivní i odpočinkovou dovolenou. Zugspitz Arena spadá pod rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko.

Oblast Zugspitz Arena je ohraničena několika významnými horskými masívy, jako je vrchol Zugspitz (2962 m n. m.), Sonnenspitze, Grubigstein, Hönig, Wetterstein a hřeben Mieminger Kette. Celkem tvoří Zugspitz Arenu sedm lyžařských středisek, z nichž všechny jsou vybaveny vlastními lanovkami. Dohromady se o přepravu lyžařů stará hned 52 lanovek a vleků. Jde o jedny z nejmodernějších vleků, ale také kabinkové a sedačkové lanovky, které za pár minut vyvezou návštěvníky do ohromné výšky. Návrat do údolí je pak umožněn po některé z celkem 152 kilometrů sjezdovek nejrůznějších délek a náročností. Pokud patříte mezi začínající lyžaře nebo jste již ostřílení závodníci, vždy si najdete trať, která vyhovuje vašemu stylu jízdy.

Součástí Zugspitz Areny je ledovec Zugspitze, který je znám také pod názvem Zugspitzplatt. Po značnou část roku nabízí dostatek sněhové pokrývky. V případě, že začne sněhu ubývat, přichází na řadu sněhová děla. V okolí se nachází lyžařské areály Ehrwald Alm nebo Wetterstein, které rovněž díky umělému zasněžování zajišťují dokonalé možnosti lyžování až do pozdního jara. Na zdejších perfektně upravovaných sjezdovkách je bezpečná jízda samozřejmostí. Každý den si tak můžete zlepšovat svůj lyžařský styl i formu. Až budete unavení, zajeďte načerpat energii do některé z malebných horských chat, které se nachází na okraji sjezdovek.

Zugspitz Arenu si oblíbili rovněž snowboardisté, pro něž jsou zde připraveny skvělé funparky a halfpipe. Oblast je velkým lákadlem i pro běžkaře, kteří budou nadšeni z více než stovky kilometrů tras vedoucích krásnou přírodou. Opravdový požitek z jízdy si užijí jak začátečníci, tak i zkušení profesionálové. Na běžkařské stopy je možné se napojit téměř kdekoliv, ale vždy se před vámi otevře zajímavý a rozsáhlý okruh. Nejkrásnější stopy vedou údolím podél řek Lussbach a Loisach. Více než polovina běžeckých tratí je upravena pro bruslařskou techniku.

Výhodou Zugspitz Areny je karta „Happy Ski Card“, díky níž mohou lyžaři a snowboardisté využívat nejen veškeré vleky v Zugspitz Areně, ale také v Seefeldu a Garmischi. Pokud se ještě necítíte na to vstoupit ani na nejjednodušší sjezdovky, můžete se přihlásit do některé z celkem šesti místních alpských lyžařských škol. Tam se můžete zúčastnit soukromých nebo skupinových lekcí lyžování pod vedením zkušených instruktorů. Školy samozřejmě nejsou určeny jen dospělým, výcvikem mohou projít také děti. Pro ty nejmenší jsou zde lyžařské školičky s možností hlídání dětí.

Tyrolská Zugspitz Arena zahrnuje pod sebe celkem sedm malebných horských vesniček: Bichlbach, Lermoos, Ehrwald, Berwang, Biberwier, Heiterwang a Lähn. Všechny jsou ideálním výchozím místem pro podnikání pěších výletů. Najdete zde na 130 kilometrů upravených značených cest vedoucích do nitra okolní přírody a umožňující jedinečné výhledy nejen na Zugspitze, ale i další hory v okolí. Kdo má zájem, můžete se nechat kabinkovou lanovkou vyvézt přímo na vrchol Zugspitze. Už samotná jízda, která trvá jen několik málo minut, je velkým dobrodružstvím.  Lanovka vede z Obermoosu a dosahuje neuvěřitelného převýšení celých 1700 metrů.

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Rádi lyžujete, ale nepatříte zrovna mezi „piráty“ sjezdovek, kteří se nezaleknou žádného prudšího svahu? Máte raději spíše jednodušší tratě, nebo si chcete zalyžovat s rodinou a přitom se kochat pohledem na alpské velikány? Pak se vypravte do rakouského Ehrwaldu, kde na vás čeká množství pohodových tratí uprostřed nedotčené přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA