Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Heiterwang

Uprostřed širokého tyrolského údolí se na okraji lyžařského areálu Zugspitz Arena rozkládá typická horská vesnička Heiterwang. Je situována v nadmořské výšce okolo 1000 metrů a obklopuje ji nádherná kulisa horských velikánů, které se odráží v hladině jezera nesoucího název odvozený od zmíněné obce – Heiterwanger See.

Krajina je zde doslova jako z pohádky, nádherná nedotčená příroda láká k pěším výletům i nejrůznějším sportovním aktivitám.  Heiterwang je místem, kde máte zaručenu pohodovou a velmi vydařenou dovolenou na lyžích. Určitě si odtud odnesete nezapomenutelné zážitky. V bezprostřední blízkosti obce se totiž rozkládá lyžařský areál nabízející sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Jsou zde mírné svahy pro začínající lyžaře i prudké sjezdy pro zkušené závodníky. V Heiterwangu můžete také jezdit na snowboardu, sáňkovat nebo bruslit.

V okolí Heiterwangu se nachází také spousta běžkařských tratí, které nabízejí nádherné výhledy na třpytící se zasněženou krajinu a vrcholky hor. V létě je zase možné využívat četných turistických tras protínajících krajinu připomínající zelený koberec. Mnohé z nich vedou k jezeru Plansee, které je jedním z největších a nejkrásnějších jezer v Rakousku. Je východním pokračováním menšího jezera Heiterwanger See, které se nachází hned za vesnicí. Obě vodní plochy byly mezi sebou propojeny 400 metrů dlouhým, uměle vybudovaným kanálem.

Plansee spadá pod okres Reutte na severozápadě spolkové země Tyrolsko a leží pouhých 5 kilometrů jižně od německé hranice. Jezero je poměrně úzké, táhne se v délce 5,7 kilometrů a na šířku má většinou kolem 300 metrů. Plansee leží v nadmořské výšce 976 metrů, jeho plocha činí 2,87 km2 a celkový objem je 7,1 milionů krychlových vody. Kvůli značné nadmořské výšce je v jezeru poměrně málo živin, což se odráží na čistotě vody. Je průzračně čistá s viditelností do hloubky až 15 metrů. Největší naměřená hloubka v jezeře je 78 metrů.

Jezero je obklopeno strmými skalními štíty, zasněženými vrcholky hor a zalesněnými svahy. Přístupné je buď z jihu od obce Heiterwang nebo ze severu, z kopce Am Plansee. V této oblasti se také rozkládá velký kemp. Heiterwang  kromě skvělých možností sportovního vyžití nabízí také pestré možnosti nákupů. Na dobré jídlo si můžete zajít do místní restaurace nebo útulné hospůdky.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA