Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolní Rakousko

Spolková země Dolní Rakousko – někdy také nazýváno Dolní Rakousy se rozkládá na severovýchodě země a tvoří historické jádro dnešního Rakouska.  Je největší z devíti rakouských spolkových zemí. Hlavním městem se stal Pölten, ale až do roku 1986 to byla Vídeň, která je územím Dolního Rakousko obklopena. Celé území se dělí do čtyř částí: Waldviertel, Weinviertel, Mostviertel a Industrieviertel. Oblastí protéká mohutná řeka Dunaj. Krajina Dolního Rakouska není nijak extrémně hornatá, najdeme zde Alpy, zalesněné kopce i nížinu v povodí Dunaje. Přesto zde existuje několik horských středisek, které díky své výhodné poloze přitahují převážně turisty z jižních Čech a jižní Moravy. Vyhledávanou oblastí je Ötscherland se středisky Hochkar a Lackenhof situované v severním okraji Alp, což jim zajišťuje kvalitní sněhovou pokrývku po dlouhou dobu. Další menší střediska jsou rozeseta kolem Semmeringu, který je vyhledávaným cílem Vídeňanů. Blízkost hlavního města mu tak zaručuje stálou návštěvnost a široký sortiment služeb.

Dolní Rakousko je turisticky velmi atraktivní, nachází se zde množství přírodních parků, které jsou jedněmi z hlavních lákadel. Navštěvovány jsou především parky Schwarzau, Hohe Wand, Geras, Ötscher Tormäuer či Leister Berge. Při návštěvě této části země určitě nevynechejte známé dolnorakouské jeskyně Hochkarschachthöhle nedaleko Ybbsu. Dolní Rakousko nabízí také překrásné cyklostezky a značené turistické cesty různých délek a náročností, mimořádnou nabídku kulturních památek a dalších pozoruhodností. Nejznámější rakouskou cyklistickou cestou je Podunajská stezka. Hojně navštěvovány jsou také zdejší lázně, ročně je navštíví tisíce turistů z celé Evropy. Nejvyhledávanější jsou Baden bei Wien, Bad Vöslau, Bad Schönau, Salzerbad a slatinné lázně  Harbach. Dolní Rakousko však okouzlí i ty, kteří mají rádi romantická městečka, vinohrady, řeky, jezera, golf, tenis a jízdu na koni. Dolní Rakousko jednoduše nabízí možnost jak klidné, tak i aktivně strávené dovolené.

 

Kontextová reklama.

Heiligenkreuz - nejstarší cisterciácký klášter v Rakousku

Heiligenkreuz - nejstarší cisterciácký klášter v Rakousku

Heiligenkreuz je nejstarším cisterciáckým klášterem na území Rakouska. Byl založen v roce 1133 rakouským vévodou Leopoldem III. Babenberským a od doby svého založení funguje bez přestávky dodnes. Najdeme ho ve stejnojmenném městě v dolnorakouském okresu Baden, asi 20 km od Vídně.

celý článek

 

Zwettl, třetí největší obec celého Rakouska

Zwettl, třetí největší obec celého Rakouska

V krásné přírodě, v samotném srdci zeleného Waldviertelu se na soutoku řek Kamp a Zwettl rozkládá malebné městečko Zwettl. Leží v nadmořské výšce 520 metrů a ze všech stran je obklopeno mohutnými pahorky. Staroslovanský název města by se dal přeložit jako „Světlá“.

celý článek

 

Melk – duchovní centrum Rakušanů

Melk – duchovní centrum Rakušanů

V oblasti Dolního Rakouska se na břehu Dunaje rozkládá malebné městečko Melk, které je díky svému stejnojmennému klášteru vyhledávaným poutním místem. Melk však okouzluje také svou přírodou, leží totiž v údolí Wachau, které bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA