Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Korutany

Korutany jsou nejjižnější spolkovou zemí Rakouska, což jim zaručuje poměrně stálé a slunečné počasí, ale díky blízkosti alpského klimatického rozhraní také dobré sněhové podmínky. Nejvyhledávanějšími turistickými oblastmi jsou lyžařská střediska tzv. „Velké čtyřky“, které prosluly skvělou vybaveností, dlouhými a rozsáhlými sjezdovkami, překrásnou krajinou a jedinečnou atmosférou. Jde o Nassfeld, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut a Mölltalský ledovec.  Dalšími turistickými atrakcemi jsou město Villach, katedrála Gurk nebo zámek Hochosterwitz. V Korutanech najdeme dva národní parky – Vysoké Taury a Nockberge. Ve Vysokých Taurách se tyčí nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner měřící 3797 metrů nad mořem.  Vysoké Taury jsou nejvyšším a také nejmohutnějším pohořím Rakouska. Horský hřeben měří kolem 200 km a nemá tak ve Východních Alpách konkurenci. Vysoké Taury jsou od roku 1971 vyhlášeny národním parkem, který zaujímá plochu 1 787 km2. Jeho území zasahuje do tří rakouských spolkových zemí – Salzburska, Tyrolska a Korutan. Návštěvníky přitahuje svou neporušenou přírodou s krásnými výhledy a množstvím turistických stezek. Ke krajině Korutan neodmyslitelně patří křišťálově čistá jezera, říčky, řeky a horské potůčky, jejichž kvalita vody byla vyznamenána Evropskou cenou za životní prostředí. Zdejší voda je díky téměř středomořskému klimatu také nádherně teplá. Jezera tak poskytují ideální podmínky pro koupání a horské prameny zase pro lázeňskou péči. Nejznámějšími jezery jsou Keutschacher See, Millstätter See či Wörther See. Nejsou však pro návštěvníky přitažlivé jen v létě, ale i v zimním období se stávají vyhledávanou atrakcí. Stanou se z nich střediska zimních her na ledě, lidé si zde mohou zabruslit, zahrát lední hokej, metanou nebo vyzkoušet lední surfování na jezerech Afritzer See a Brennsee.

Klagenfurt – jezerní kráska

Klagenfurt – jezerní kráska

Klagenfurt nacházející se na samotném jihu Rakouska, je hlavním a zároveň také největším městem spolkové země Korutany. Je to nádherné město plné pamětihodností a dalších zajímavých míst, jehož historie sahá až daleko do 12. století.

celý článek

 

Villach – povstání z popela

Villach – povstání z popela

Na řece Drávě bylo vystavěno město Villach, které je druhým největším městem rakouské spolkové země Korutany. Je také statutárním a správním centrem stejnojmenného okresu. Díky nádherným okolním scenériím, jež vytváří hřebeny Gaitalských Alp a Karavanek, se stalo také významným centrem zimních sportů i letní turistiky.

celý článek

 

Nassfeld - středisko, kde skoro stále svítí slunce

Nassfeld - středisko, kde skoro stále svítí slunce

Na samé rakousko-italské hranici u městečka Hermagor leží skiareál Nassfeld, který zatím nepatří mezi notoricky známé, o to víc ale překvapí rozlehlostí i kvalitou služeb. Nassfeld je největším vysokohorským střediskem Korutan.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA