Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Villach

Villach ležící na řece Drávě je statutárním, správním a také druhým největším městem rakouské spolkové země Korutany. Město je obklopeno Gaitalskými Alpami a vrcholy Karavanek, které společně vytváří překrásné scenérie. Díky těmto přírodním předpokladům se stal Villach oblíbeným centrem zimních radovánek i letních dovolených.

Villach byl osídlen kolem roku 3500 před Kristem, tedy v době, kdy byla oblast pod nadvládou Římanů. Již tehdy bylo město významnou obchodní křižovatkou. Roku 1007 jej ovládal bamberský biskup a v první polovině 13. století byla započata výstavba hradu. Roku 1240 pak Villach získal městské právo, které platilo nejen v obvodu městských hradeb, ale vztahovalo se také na předměstí a blízké vsi. V roce 1248 však postihla město obrovská katastrofa v podobě požáru, který srovnal se zemí řadu domů a téměř celý Villach tehdy lehl popelem.

Město se podařilo obnovit, ale v období reformace zažívali jeho obyvatelé kruté časy. Villach byl totiž baštou protestantismu a tak byli místní obyvatelé nuceni projít násilnou rekatolizací. Během Napoleonovy nadvlády se stal Villach součástí francouzské provincie Illyrie. Další tvrdou ranou pro město byla druhá světová válka. Tehdy se stal Villach 52 krát cílem bombardérů a tak se není čemu divit, že z něj zbyly jen trosky. Jakožto nejponičenější město Rakouska se stal smutným symbolem války. Obnova města na sebe nenechala dlouho čekat, v roce 1973 k němu byly připojeny městské části Landskron, Maria Gail a Fellach.

V současnosti je již Villach významným dopravním uzlem oblasti jižního Rakouska a vlastně i celého alpsko-adriatického regionu. Stal se lázeňským městem, jež oplývá bohatou historií a řadou památek. Villach je nyní domovem pro necelých 60 tisíc lidí. Za vidění rozhodně stojí historické centrum města, které je plné rekonstruovaných staveb, krásných historických budov i malých obchůdků. Centrem starého města je náměstí Hauptplatz lemované soustavou pečlivě opravených barevných budov. Za pozornost stojí dům slavného lékaře Paracelsa i stará budova pošty z 16. století, jejíž prostory dnes fungují jako hotel.

Dominantou Villachu je gotický kostel sv. Jakuba, který vyrostl na místě původního kostela zbořeného během zemětřesení. Tomuto trojlodnímu chrámu vévodí 94 metrů vysoká věž, z níž se nabízí nádherný výhled na město a široké okolí. V kostelním interiéru se nachází rokokový oltář, krucifix z roku 1502 a kazatelna ve tvaru kalichu. V blízkosti kostela sv. Jakuba můžete navštívit Městské muzeum s expozicemi o historii města. Dalším svatostánkem ve městě je barokní kostel sv. Kříže.

Villach je v současnosti označován za lázně, asi 3 kilometry od centra se totiž nachází koupele Warmbad Villach, jejichž historie sahá do 16. století. Celkem šest místních pramenů má díky obsahu kalcia a magnesia léčivé účinky, působí pozitivně na pohybový aparát, krevní oběh a dýchací cesty. Termální voda o teplotě 29°C vytéká z masívu Dobratsch, každý den zde proteče na 40 milionů litrů vody. Vrchol masívu Dobratsch je rájem pro milovníky přírody a turistiky. Rozkládá se na něm totiž přírodní park s horskou alpskou květenou. Villach kromě nádherných hor obklopují ještě dvě velká jezera Ossiacher See a Faaker See, která se stala centry letní rekreace.

Villach – povstání z popela

Villach – povstání z popela

Na řece Drávě bylo vystavěno město Villach, které je druhým největším městem rakouské spolkové země Korutany. Je také statutárním a správním centrem stejnojmenného okresu. Díky nádherným okolním scenériím, jež vytváří hřebeny Gaitalských Alp a Karavanek, se stalo také významným centrem zimních sportů i letní turistiky.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA