Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hochosterwitz

Na území Rakouska pobývala spousta mocných šlechtických rodů, a tak není divu, že na mnoha kopcích a skalách nalezneme více či méně zachovalé hrady, či alespoň zříceniny hradů, které připomínají lesk a slávu dávných dob. Jeden z největších hradů Evropy - monumentální pevnost Hochosterwitz stojí na 160 m vysoké skále východně od St. Veitu.

Mohutné hradby v několika pásech obepínají svahy kopce a spojují čtrnáct bran, kterými prochází klikatá příjezdová cesta k pevnosti. Toto mimořádně důkladné opevnění mělo hrad chránit před vpádem Turků. U každé brány číhala na nepřítele nějaká překážka, a tak nedobytný hrad nebyl nikdy obsazen nepřáteli.

Hochosterwitz představuje jeden z největších hradních komplexů v celé Evropě. Poprvé se na tomto místě zmiňovala pevnost jménem Astaruiza (rok 860). Současná rozloha a podoba hradu odráží výsledek rozsáhlé renesanční přestavby starších gotických a románských objektů v letech 1570 až 1586. Uvnitř pevnostní kaple jsou fresky z roku 1570, v dalších hradních prostorách sídlí malé muzeum. Hrad patří již od 16. století rodu Khevenhüllerů.

Interiér této pohádkové původně protiturecké pevnosti, která údajně sloužila jako inspirace k animované verzi Sněhurky Walta Disneyho, je otevřen návštěvníkům stejně tak jako se můžete projít mezi starobylými hradbami a nádvořími a pokochat se výhledy po okolní krajině. Starší občané možná ocení zdejší vybudovaný výtah.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA