Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Heiligenblut

(1 301 m – 2 902 m)
Asi nejznámější rakouská vysokohorská silnice protíná národní park Vysoké Taury (Hohe Tauern). Začíná v Brucku (Salcbursko) a končí v korutanské vesnici Heiligenblut. Krásně položená horská vesnička slouží dnes především jako lyžařské středisko.

Horská vesnička nacházející se v srdci Národního parku Vysoké Taury, láká především svou nádhernou kulisou masivu Großglockner. Vesnice obklopená úžasnou scenérií aplských vrcholků a průsmyků a poskytuje výborné sportovní podmínky v zimě i v létě.

V Heiligenblutu najdete široké sjezdovky, které jsou pravým rájem pro vyznavače carvingu, je zde hodně neupravovaných tratí s hlubokým sněhem vhodných pro snowboardisty a freeridisty. Krátké čekací lhůty, absolutní jistota sněhu díky nadmořské výšce od 1 301 m až 2 902 m a 55 km pestrých sjezdovek zaručeně zaujme každého zimního sportovce.

Kabinová lanovka lyžaře vyveze přímo z centra Heiligenblutu na vrchol Schareck až do výšky 2 604 metrů, což je hlavní vstupní brána do freeridové arény Heiligenblut, rozkládající se na 25 hektarech. Lyžaře zde čeká nejdelší a nejkrásnější sjezd z vrcholu Schareck po skiroute Kasereck s převýšením 1 200 metrů v hlubokém sněhu. I méně pokročilým lyžařům tady moderní lanovky a pohodové svahy Fleissalmu umožňující lyžovačku pod Grossglocknerem.

Nejobtížnější ze sjezdových tratí je Heiligenblut – Grossglockner o délce 9 km. Jádro národního parku Hohe Tauern tvoří původní alpské oblasti. Mohutné a vysoké vrcholy, kterým vévodí Grossglockner (3 798 m) a Großvenediger (3 674 m), strmé skalní stěny, oblasti věčného ledu (celkem 169 ledovců) a ledovcové řeky a říčky určují charakter této krajiny.

O radost na sněhu mimo sjezdovek se postarají dobře udržované běžecké tratě, možnosti sáňkování a bruslení, turistika na sněžnicích, rafting na sněhu, lyžařské trasy a trasy pro zimní turistiku, a rovněž zahrada šplhání v ledu pro ty zvlášť odvážné. Zvláštností střediska je nádherný vodopád, z kterého se v zimě stává zamrzlá stěna. Ve speciálním kurzu se tu můžete učit techniku lezení v ledu a můžete se i pokusit pokořit tento 300 m vysoký ledopád.

Pro běžkaře jsou zde vynikající podmínky. K dispozici celkem na 50 km upravených běžeckých tratí s dostatkem sněhu je již od listopadu. Ve středisku se provozuje i snowrafting, je zde osvětlená sáňkařská dráha.  Ani rodiny s dětmi nepřijdou v Heiligenblut zkrátka. „Země sněhu“ a „dětský klub Bobo“ nabízejí dětem množství legrace a potěšení. A zatímco malí si užívají své legrace v kurzu lyžování pro děti, mohou si rodiče bezstarostně užívat svých zimních radovánek.

Tenisová hala, squashový box a karlingová dráha završují nabídku sportovních aktivit. Večerní projížďka na saních tažených koňmi, utkání na sáňkách, příjemné povídání u krbu, anebo večer s hudbou a příjemnou atmosférou, nechají den na lyžích doznít. Zajímavostí, která také stojí za povšimnutí, je zdejší pozdně gotický kostel se štíhlou věží, který založili již v 15. století mniši z Admontu. Uvnitř je křídlový oltář od Martina Pachera z roku 1520 a 13 metrů vysoký kamenný „tabernákl“, v němž je údajně uložena malá lahvička s Kristovou krví.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA