Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Millstätter See

Jedním z nejkrásnějších jezer v rakouských Korutanech je Millstätter See rozkládající se na ploše 13, 3 km2. Jde o druhé největší jezero této spolkové země, táhne se od východního okraje Spittalu směrem k jihovýchodu v délce 12 kilometrů. Jezero nabízí nepřeberné možnosti rekreace a je možné na něm provozovat snad všechny druhy vodních sportů.

Millstätter See je nejvýše položeným jezerem v Rakousku (588 m. n. m.) a také jezerem nejhlubším, hloubka dosahuje v některých místech až 147 metrů. Přesto zde teplota vody v letních měsících dosahuje až na příjemných 24 nebo i 27 °C. Voda v jezeře je velmi kvalitní a pitná. Jezero se během letních prázdnin stává vyhledávaným cílem rekreace, kdo má zájem, může si zde vyzkoušet plachtění, jízdu na vodních lyžích, potápění, windsurfing, kitesurfing, nebo se věnovat plavání či rybaření.

Celkem na pobřeží Millstätter See najdete 12 pláží, které se zpozvolna svažují do vody. Návštěvníkům jsou v blízkosti jezera k dispozici také 2 kryté bazény, 3 potápěčská centra, půjčovny lodí i sportovní centra.  Od konce dubna až do poloviny října jezdí po jezeře parník. Okružní plavba s vyhlídkou na vysoké štíty hor a okolní nedotčenou krajinu trvá cca 2,5 hodiny. Jezero si však můžete projet i na klasické veslici.

Kolem celého jezera vede 28 kilometrů dlouhá cyklostezka. Pokud patříte mezi zdatnější cyklisty, můžete se ze Spittalu vydat po cyklostezce vedoucí podél řeky Drávy až do Villachu vzdáleného asi 40 kilometrů. Směrem na opačnou stranu vede Drávská cyklostezka proti proudu řeky a směřuje do Východního Tyrolska. Nabízí se také možnost odbočit do Mölltalského údolí vytvořeného řekou Möll, kde na vás čekají soutěsky, lanovky vedoucí do horských oblastí a možnosti raftingu. Ani pěší turisté nebudou v okolí Millstätter See o nic ochuzeni, pro ně je zde připraveno na 200 km turistických cest vedoucích kolem jezera. Stezky jsou rozděleny do 8 tematických etap a nachází se ve výškách od 600 do 2600 metrů nad mořem.

Na severním břehu jezera vyrostlo pod 2091 metrů vysokým masívem Millstätter Alpe malé městečko Millstatt, v němž žije okolo 3500 obyvatel. Historie městečka sahá daleko do minulosti, již v roce 1070 zde byl založen benediktinský klášter a po dlouhá 4 staletí v něm sídlili mniši z Hirsau. Následně připadl rytířům řádu sv. Jiří, kterým sloužil až do roku 1598. Po nich klášter až do roku 1773 vlastnili jezuité. Centrum města tvoří krásné renesanční arkádové nádvoří z 16. století, kterému dominuje vzrostlá stará lípa. V původní podobě se do dnešního dne podařilo dochovat klášterní kostel. Jeho vstupní portál pochází z roku 1170 a svatostánek zdobí dvě románské věže. Interiér kostela ukrývá spoustu ceněných památek a artefaktů, za zmínku stojí především renesanční freska „Poslední soud“ od Urbana Görtschachera pocházející z let 1513 až 1519.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA