Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Magdalensberg

Na kopci Magdalensberg vzdáleném asi 10 km jihovýchodně od St. Veitu se rozkládalo významné osídlení starověkého keltského království Noricum, prvního státního útvaru na rakouském území. Magdalensberg je kopec vysoký 1 056 m, s rozvalinami starověkého města z pozdně keltského a raně římského období. Na vrcholku je kostelík s trojhlavou kamennou postavou, naznačující pohanské zvyky v okolí.

Dokládají to četné archeologické vykopávky – z doby před příchodem Římanů se dochovaly zbytky opevnění, po Římanech zůstaly základy ulic, chrámů i světských staveb (včetně lázní a obchodů).

Na vrcholu kopce, kterému se do roku 1583 říkalo Helensberg, stojí pozdně gotický poutní kostel sv. Heleny a Magdaleny poprvé zmiňovaný v roce 1262. Uvnitř uvidíte gotický křídlový oltář z roku 1502, do zdí kostela byly zabudovány také kameny z římských staveb, vedle chrámu se nachází pohanský obětní oltář.

Magdalensberg tvoří součást tzv. pouti po čtyřech kopcích (Vierbergewallfahrt). Patgří sem: Magdalensberg, Ulrichsberg, Veitsberg a Lorenziberg. Pouť dlouhou asi 40 km musejí věřící zvládnout za jeden den, vždy druhý pátek po velikonocích. Během cesty se účastní mší a modliteb, sbírají rostliny (např. brčál, jalovec či břečťan), které pak doma pokládají ke krucifixu, a rozdávají sladkosti dětem čekajícím u cesty.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA