Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salcbursko (Solnohradsko) - informace o spolkové zemi

Spolková země Salcbursko, o rozloze 7 154 km² a kde žije kolem 515 tisíc obyvatel, se rozprostírá ve střední části Rakouska, u hranic s Německem a Itálií. Dvě třetiny zdejšího povrchu pokrývají hory, kvůli kterým do Salzburgu míří turisté z celé Evropy. Na území zasahuje západní část Solné komory, východní cíp Kitzbühelských Alp, severní část Vysokých Taur a především Vápencové Alpy. Země nabízí mnoho možností pro letní i zimní sporty a pro turistiku. A navíc je největším producentem ementálu v celém Rakousku.

Salcbursko je obklopeno vysokými horami. Impozantní šíty masivů Tennegebirge, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern a Hagengebirge tvoří úchvatnou podívanou, obzvlášť v kombinaci se zelení údolí. Příroda protkaná horskými soutěskami, potůčky a vodopády je divoká a uchvacující.

Silnice jsou kvalitní (a často taky zpoplatněné) a dostupnost horských oblastí zajišťují i lanovky. V Salcbursku naleznete například největší alpský vodopád, Krimmlský. Titulů nej má více, s pořadovým číslem 5 se řadí k těm největším na světě. Pokud se chystáte na trochu turistiky, navštivte třeba jezera Zellersee a Grundlsee či místní jeskyně. Největší ledová jeskyně na světě Eisriesenwelt u Werfenu vás uchvátí. K nejnavštěvovanějším patří i jeskyně Lamprechtsofenloch u Loferu. Za zastávku stojí i hrad Hohenwerfen a solný důl Hallein.

V jarních měsících se Salzbursko stává rájem vyznavačů vysokohorské turistiky a milovníků horského kola. Tato oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností a přitom zažijete krásný pohled na podhůří Alp. Pokud nejste sportovně naladěni, ale máte aspoň rádi procházky, tak vás Salzbursko jistě okouzlí svými zelenými loukami a nezapomenutelným pohledem na ty nejvyšší vrcholky.

Se sněhovou nadílkou se každoročně otevřou brány všech zdejších lyžařských letovisek, jejichž počet není malý. K nevelkým, ale známým střediskům patří Lofer, které se sousedním Umkel-Heutal nabízí atmosféru pro klidnou rodinou dovolenou, jež pořídíte na přijatelnou cenu.

Hlavní město spolkové země Salcbursko bylo osídleno již v době kamenné. Leží na obou březích řeky Salzach, v kotlině obepnuté Kapucínskou (Kapuzinerberg) a Mnišskou horou (Mönchsberg). Území bylo osídleno již ve starší době kamenné. Zdejší bohaté zásoby soli začali naplno využívat Keltové v 5. století př. n. l. Po Římanech přišli do oblasti Slované a Bavoři. Rychle se rozvíjející Salcburk se z malé osady postupně měnil v důležité obchodní centrum, v němž bylo na přelomu 7. a 8. století založeno biskupství, a to pak brzy povýšeno na arcibiskupství.

V Salcbursku je pro každého něco. Nezáleží tak, zda hledáte klidnou dovolenou či pořádnou dávku sportu, určitě si vyberete to své.

 

Dachstein - ledovec Ramsau - na běžkách až do nebe

Dachstein - ledovec Ramsau - na běžkách až do nebe

Na náhorní plošině přímo nad městem Schladming leží obec Ramsau am Dachstein, nad níž se do výšky téměř 3 kilometrů tyčí stěny Dachsteinského ledovce. Ten je oblíbený především díky perfektním lyžařským terénům i neobvyklému množství běžeckých tratí ležících v nadmořské výšce okolo 2 500 metrů.

celý článek

 

Do Russbachu na lyže i za šneky

Do Russbachu na lyže i za šneky

V salcburském údolí Russbach, uprostřed nedotčené přírody, se rozkládá malebná horská vesnice Russbach am Pass Gschütt. Nad ní se nachází lyžařský areál, který je součástí vyhlášené rakouské lyžařské oblasti Dachstein West, jež nabízí celkem 142 kilometrů skvěle upravených sjezdovek. Russbach je tak ideálním místem pro zimní dovolenou.

celý článek

 

Gasteinertal - magie rakouských hor

Gasteinertal - magie rakouských hor

Gasteinské údolí navazuje na Národní park Vysoké Taury (Hohe Tauern) v Salcbursku. Svět hor, ledovců a jezer, rozkvetlé alpské flóry a pohodové turistiky pro každého je dosažitelný snadno a rychle. Pohodlná dálnice a rychlostní komunikace vedou až k ústí Gasteinertalu.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA