Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saalbach - Hinterglemm

(840 – 2100 m. n. m.)
Jižně od Salcburku a asi 20 km od Zell Am See se rozkládá lyžařská oblast zvaná Skicircus, která zahrnuje střediska Saalbach, Hinterglemm a Leogang. Oblast tvoří dvě údolí, která jsou navzájem propojená vleky a obklopená asi 10 vrcholy. Lyžařský prostor je plný nedotčených svahů s hlubokým sněhem a perfektně upravovaných sjezdovek.  Na své si zde jistě přijdou všichni lyžaři, od začátečníků až po ty nejzkušenější. Extrémní lyžaři mohou vyzkoušet příkré a členité tratě s homologací FIS, jako je například sjezdovka Zwolferkogel v Hinterglemmu nebo Kohlmaiskopf v Saalbachu. Pro méně zkušené jsou zde připraveny i méně náročné široké sjezdovky, které se nachází zejména v oblasti Kohlmaiskopf . Jde o tratě obklopující červenou FIS sjezdovku.

Celkem je zde návštěvníkům k dispozici 200 km sjezdových tratí, z nichž 53 je modrých, 31 červených a 5 černých. Lyžaři jsou na svazích přepravováni pomocí 24 vleků, 17 sedačkových a 15 kabinkových lanovek. Jejich přepravní kapacita činí 90 tisíc osob za hodinu.  Velký počet sedačkových a kabinových lanovek zaručuje pohodlné cestování po areálu bez nepříjemných front. Většina svahů má jižní nebo severní orientaci. V areálech však funguje rozsáhlý systém umělého zasněžování, což zaručuje kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu až do pozdního jara. Všechny tratě jsou také pravidelně upravovány.

V údolí říčky Saalbach se nachází dvě vesničky Saalbach a Hinterglemm, které tvoří centrum celé oblasti. Třetí vesnička Leogang leží nedaleko za kopcem. Její hlavní výhodou je díky odlehlosti nižší cena za ubytování a menší počet lyžařů na svazích. Do Leogangu vede  z Kleine Asitz 5 km dlouhá a poměrně široká carvingová trať.  Milovníci freeridu budou nadšeni z nabídky 100 km excelentních sjezdů v hlubokém sněhu. Vynikající podmínky jsou zde také pro vyznavače snowboardingu. Připraveny jsou pro ně 4 snowparky: Hinterglemm (s umělým osvětlením), Hinterglemm - Hochalm, Leogang - Asitz a Saalbach. Na klasické lyžaře zde čeká 120 km upravovaných stop. V ceně skipasu je také snowtubingová dráha a dvě sjezdovky s možností nočního lyžování. Celé údolí nabízí široké spektrum polyžařské zábavy. V Hinterglemmu je návštěvníkům k dispozici kluziště, sáňkařská dráha, hala na tenis a squash, hala na lední metanou, krytý bazén se saunou a samozřejmě také množství restaurací a barů. Vyzkoušet můžete také bruslařskou dráhu, výlety na sněžnicích nebo jízdu na saních tažených koňmi. Oblast zvaná Skicircus je od Prahy vzdálená 470 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA