Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kaprun

Za nejoblíbenější lyžařské a turistické středisko Rakouska je považován Kaprun ležící pod vrcholem Kitzsteinhorn, který se tyčí do výšky 3203 metrů nad mořem. Samotné městečko je situováno v údolí Kapruntal, v nadmořské výšce 786 metrů, kde jej ze všech stran obklopují majestátní štíty Vysokých Taur.

Kaprun je známým střediskem zimních sportů a turistiky a společně s nedalekým střediskem Zell am See vytváří lyžařskou oblast s názvem Europa Sportregion. Právě zde najdete nepřebernou nabídku turistického a sportovního vyžití. Lidé sem přijíždějí nejen v  zimě, ale Kaprun se stal rovněž skvělým místem pro trávení letní aktivní dovolené. Navíc ledovec Kitzsteinhorn garantuje skvělé lyžařské podmínky po celý rok i během letních měsíců. Celkem oblast nabízí 136 km sjezdovek a 200 km běžeckých tratí. Funguje zde také běžecké napojení na Pinzgauskou a Saalašskou síť tras.

První písemná zmínka o obci Kaprun pochází z roku 931. Ve 12. století byl nad obcí vybudován hrad. Po staletí se Kaprun vyvíjel jako typická horská vesnice. Dnes městečko Kaprun se svými 3 tisíci obyvateli žije poklidným tempem okořeněným různými sportovními událostmi. V samotném centru je k vidění několik zajímavých památek, jako například gotický farní kostel, zámek z 15. století nebo moderní Barbarakapelle z roku 1956. Tato kaple byla postavena na památku 150 dělníků, kteří přišli o život během prací na elektrárně.

Během 2. světové války se začala nad obcí budovat přečerpávající vodní elektrárna, ale dostavěna byla až po válce. V současnosti je vyhledávanou turistickou atrakcí. Nejvýše položená přehradní nádrž s názvem Mooserboden, která leží ve výšce 2036 metrů nad mořem, je napájena tající vodou z největšího rakouského ledovce Pasterze. Do roku 1955 zde byla vybudována celá soustava hydroelektráren, které jsou dnes přístupné turistům a jejich prohlídka zabere cca 4 až 5 hodin.

Druhá polovina minulého století se nesla v duchu rozvoje turistického ruchu. V roce 1965 byla například zprovozněna lanovka vedoucí k ledovci Kitzsteinhorn. Na jeho severních svazích pak vyrostlo první rakouské ledovcové lyžařské středisko. V roce 1974 byla zprovozněna pozemní lanová dráha, která se však 11. listopadu roku 2000 stala místem obrovské tragédie. Tehdy při požáru v tunelu, kterým dráha procházela, uhořelo 155 lidí. V současnosti je doprava zajišťována novými kabinkovými lanovkami.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA