Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fusch

Malá horská vesnička Fusch se rozkládá ve stejnojmenném údolí, mezi jezerem Zeller See a nejvyšší rakouskou horou Grossglocknerem. Leží v nadmořské výšce 813 metrů a nabízí se z ní nádherný výhled na panorama okolních hor. Obec Fusch je oblíbenou destinací sportovních nadšenců, ale také milovníků přírody – rozkládá se totiž na území Národního parku Vysoké Taury.

V obci Fusch dnes žije okolo 680 stálých obyvatel, jejichž zdrojem obživy je především rozvinutý turistický ruch. Centrum obce, kterému dominují kostely sv. Wolfganga a sv. Aegidiuse a Martina, bylo před nedávnem kompletně zrestaurováno a vkusně vyzdobeno. Místní zajímavostí, která potěší nejen děti, je pila Mühlauersäge, v níž se vyrábějí dřevěné hračky. Prohlídku pily byste si rozhodně neměli nechat ujít ani v případě, že vás zajímá „Cesta dřeva“. Tato výstava seznamuje návštěvníky s výrobou dřevěných hraček, od zasetí semínka konkrétního stromu až po finální produkt. V areálu pily si samozřejmě můžete dřevěné hračky zakoupit, ale také otestovat své znalosti a dozvědět se spoustu užitečných informací.

Jelikož se Fusch rozkládá v bezprostřední blízkosti významného evropského sportovního střediska Zell am See/Kaprun, mají návštěvníci postaráno o veškeré druhy zábavy a sportu. Nejvyšší návštěvnost bývá zaznamenávána v zimních měsících. Již od poloviny prosince bývají v této lyžařské oblasti jedny z nejlepších sněhových podmínek. Nedaleký areál Kitzsteinhorn láká na dokonalou sněhovou pokrývku a jedinečné možnosti lyžování.

Fusch je společně se sousední obcí Bruck součástí lyžařského areálu Grossglockner – Zeller See. Ten nabízí celkem 138 km lyžařských sjezdovek, z nichž 57 km je snadných, 49 km středně obtížných a 32 km těžkých. Jsou obsluhovány 50 přepravními zařízeními. Do tohoto zimního ráje vás z centra Fusche zaveze bezplatný kyvadlový autobus. Zkrátka nepřijdou ani milovníci běžeckého lyžování. Na ty tady čeká 21 km perfektně upravovaných tratí, které mají napojení na dvě stovky kilometrů běžeckých tratí Pinzgau-Loipe.

Jestliže neholdujete lyžařským disciplínám, můžete vyzkoušet jízdu na saních taženými koňmi, sáňkování, bruslení, metanou, snowtubing nebo se vydat na dlouhou procházku na sněžnicích. V okolí je také celkem 25 km upravených a částečně označených pěších stezek vedoucích až k městečkům Zell a Kaprun. Spousta možností vyžití se nabízí také přímo v parku Vysoké Taury – Hohe Tauern.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA