Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Schüttdorf

V centrální části oblíbeného salcburského regionu zimních sportů Zell am See/Kaprun je situována obec Schüttdorf. Do obou známých lyžařských areálů Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe to není odtud daleko. Tyto dvě střediska, jež se stala rájem lyžařů i snowboardistů, jsou ze Schüttdorfu poměrně rychle a snadno dosažitelná.

Schüttdorf je jednou z osmi katastrálních obcí Zell am See, v blízkosti kterého se nachází jedno z nejvýznamnějších turistických center v Rakousku – Kaprun. Schüttdorf leží na pobřeží jezera Zeller See. Okolím Schüttdorfu protéká i několik stálých řek, jako Kapruner Ache, Fuscher Ache, Thumersbach, Sulzbach a za zmínku stojí i Grüner Bach. V létě i v zimě se ve zdejším okolí dají provozovat nejrůznější aktivity. Městečko je totiž obklopeno nádhernou kulisou hor, nekonečnými loukami a nedotčenou přírodou, která láká k procházkám.

Nejnavštěvovanější je však Schüttdorf jakožto středisko zimních sportů. Nabízí totiž skvělé sjezdovky, kvalitní sníh a úžasné zázemí. V centru městečka navíc najdete pestrou paletu nejrůznějších obchodů a obchůdků, ale také barů, restaurací a typických rakouských hospůdek. Lyžaře však zaujmou zejména okolní svahy – v dostupnosti je zde totiž více jak 130 km sjezdovek. Každý si tak vybere podle svého gusta, lyžařských radovánek si užijí jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak i profesionálové.

Ze Schüttdorfu se můžete nechat vyvézt kabinkovou lanovkou Areitbahn nahoru až ke skvělým sjezdovkám na Schmittenhöhe. Pokud ovšem netoužíte po nadmořských výškách okolo 3000 metrů, můžete zůstat dole v okolí jezera. Tam je možné se napojit na běžeckou stopu u Pinzgau a Saalachtalu. V této oblasti jsou k dispozici perfektně upravované běžecké tratě v celkové délce přes 200 km.

Kdo neholduje lyžařským disciplínám, může se těšit na zimní turistiku, sáňkování nebo bruslení na zamrzlém jezeře. Zábava ve Schüttdorfu nekončí ani se setměním, celá oblast je bohatá na aprés-ski aktivity. Ubytování návštěvníků je zajišťováno v hotelích, apartmánech, nebo na horských chatách. Každý si najde to, co maximálně vyhovuje jeho požadavkům.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA