Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dachstein West

(780 – 2100 m. n. m.)
Asi 30 km od Salcburku se na severní straně masivu Dachsteinu rozkládá lyžařská oblast Dachstein West. Oblast je tvořena čtyřmi areály, které jsou navzájem propojeny vleky a pravidelně jezdícími skibusy. Jde o areály Gossau, Russbach, Zwieselalm a Annaberg. V rámci společného skipasu pak můžete navštívit ještě další dvě střediska Krippenstein a Abtenau. Tato oblast je orientována zejména na rekreační lyžaře a na rodiny s dětmi, proto je ubytování situováno do těsné blízkosti lyžařských terénů. Dalším výrazným lákadlem pro české turisty je jeho snadná dostupnost. Sjezdovky jsou zde pravidelně upravovány a v případě potřeby také zasněžovány technickým sněhem, což zaručuje kvalitní lyžařské terény po celou sezónu, která zde trvá až do pozdního jara. Středisko je tak vyhledávaným místem pro jarní lyžování na prosluněných svazích.

V oblasti Dachstein West najdete lyžařské tratě všech obtížností, od nejjednodušších až po náročné a svahy pro carving. Návštěvníkům je zde k dispozici 145 km sjezdových tratí, z nichž 6 je modrých, 43 červených a 6 černých. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěná 23 vleky, 14 sedačkovými a 3 kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 68 tisíc osob za hodinu. V areálu Gosau se pravidelně jezdí Evropský pohár žen. Zajímavý je rovněž 4,2 km dlouhý sjezd z nejvyššího bodu areálu Zwieselalm s převýšením 1200 metrů.

Pokud panují příznivé sněhové podmínky, tak je v oblasti Dachstein West připraveno kolem 240 km upravovaných a značených běžeckých tratí. Nejvíce jich najdete v okolí Abtenau a Gosau. Pro snowboardisty je připraven jeden snowpark v Gossau, 2 v Russbachu a další ještě v areálu Krippenstein. Pokud si budete chtít po lyžování odpočinout, vydejte se do Gosau, tam najdete krytý bazén, saunu, solárium, tenisovou a squashovou halu a posilovnu.  Největším městem v oblasti je Abtenau, které nabízí rušný noční život a dostatečný počet restaurací a barů. Za návštěvu stojí také lázeňská městečka Bad Goisern nebo Bad Aussee, která jsou vzdálena asi 40 km. Zajímavé je rovněž Hallstadtské jezero, u které leží středisko Krippenstein, jehož hlavním lákadlem jsou freeridové terény. Oblast Dachstein West je od Prahy vzdálena 380 km.

Do Russbachu na lyže i za šneky

Do Russbachu na lyže i za šneky

V salcburském údolí Russbach, uprostřed nedotčené přírody, se rozkládá malebná horská vesnice Russbach am Pass Gschütt. Nad ní se nachází lyžařský areál, který je součástí vyhlášené rakouské lyžařské oblasti Dachstein West, jež nabízí celkem 142 kilometrů skvěle upravených sjezdovek. Russbach je tak ideálním místem pro zimní dovolenou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA