Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Annaberg im Lammertal

Rakouské městečko Annaberg im Lammertal se rozkládá – jak je již z názvu patrné, ve 43 km dlouhém údolí Lammertal, které je součástí vyhlášené lyžařské oblasti Dachstein West. Tato lyžařská oblast se skvěle hodí pro lyžaře všech úrovní, od začátečníků až po lyžařské profesionály. Za hlavní výhodu je považována zejména malá vzdálenost z České republiky.

Annaberg im Lammertal je menší lyžařské středisko nacházející se v nadmořské výšce 756 až 1334 metrů na úpatí horského hřebene Gosaukamm a pohoří Tennengebirge. Je situováno v předhůří Alp, zhruba v půli cesty mezi Linzem a Vídní. Annaberg nabízí nádherné výhledy na ledovec Dachstein, který je dominantou této oblasti. Městečko je ideální destinací pro strávení pohodové rodinné zimní i letní dovolené. Je vyhledávaným sportovním střediskem a krásným lyžařským centrem. V obci, kde žije asi 2300 stálých obyvatel, se nabízí možnost ubytování v hotelech, apartmánech i rodinných penzionech.

Annaberg im Lammertal je součástí jedné z nejoblíbenějších rodinných lyžařských oblastí v celém Rakousku – Dachstein West. Ten vznikl propojením tohoto střediska s dalšími lokalitami: Gossau, Russbach a Zwieselalm. Mezi jednotlivými lyžařskými areály je možné se pohodlně přemisťovat lanovkami a vleky. Dalšími středisky, která můžete v rámci jednoho skipasu navštívit, jsou Krippenstein a Abtenau.

Samotný lyžařský areál Annaberg im Lammertal sice nabízí jen omezenou délku tratí, celkem asi 20 km, ale díky propojenosti s ostatními středisky je lyžařům k dispozici 145 km sjezdovek nejrůznějších obtížností. O přepravu lyžařů se stará 46 moderních vleků, perfektní podmínky pro zimní radovánky pak zajišťují sněžná děla. Přímo z Annabergu vede první sedačková lanovka na zimní zasněžené svahy rakouských Alp.

Na své si v Annabergu přijdou také běžkaři, kteří zde najdou skvěle upravované stopy všech obtížností. Některé z nich vedou dokonce až na náhorní plošinu. Začátečníci ocení spíše trasu vedoucí z Lassingtalu do Joachimsbergu. Kromě nenáročné rekreační projížďky nabízí trasa nádherné výhledy do okolní krajiny. Nudit se zde nebudou ani nelyžaři, kteří se mohou vydat na procházku zimními turistickými stezkami nebo na romantickou vyjížďku na saních tažených koňmi, což bude pro mnohé jistě nezapomenutelný zážitek. V Annaberg im Lammertal se nabízí také možnosti bruslení, curlingu nebo procházek se sněžnicemi. Myšleno bylo i na děti, pro něž jsou zde připraveny krátké běžecké trasy, sáňkařské dráhy, skiboby a školky lyžování. Zpestřením dovolené bude pro malé i velké možnost účastnit se turnaje v koulované.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA