Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rakousko - lokality a destinace

Rakousko je hornatý stát ležící ve střední Evropě, jehož území je z velké části pokryto Východními Alpami. Největší prostor zaujímá pohoří Centrální Alpy, k němuž se řadí také Vysoké Taury s nejvyšší horou Rakouska Grossglocknerem měřícím 3 798 metrů nad mořem. Vysoké Taury se táhnou v délce 200 km a jsou nejvyšším a také nejmohutnějším pohořím Rakouska. Od roku 1971 jsou rakouským národním parkem, který zaujímá plochu 1 787 km2. Návštěvníky přitahuje svou neporušenou přírodou s krásnými výhledy a množstvím turistických stezek. Území národního parku se nachází mezi Zillertálskými Alpami a Itálií Úchvatné jsou Krimmelské vodopády pod průsmykem Gerlospass, které spadají z 370 metrů do údolí řeky Salzach. V zemi najdeme také mnoho ledovců, z nichž největší je Pasterze o rozloze 30 km2, který se nachází na úpatí hory Grossglockner. Mezi další mohutná pohoří patří Jižní a Severní vápencové Alpy.

Na hranici Horního Rakouska, Štýrska a Salzburska se na ploše 900 km2 rozkládá horský masív Dachstein. Jeho nejvyšším vrcholem je Hoher Dachstein měřící 2995 metrů nad mořem, který je zároveň druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Na masiv Dachstein vedou dvě lanovky a prochází tudy také dálková alpská cesta Via Alpina. Z vesničky Obertraum se dostaneme lanovkou k Dachsteinským ledovým jeskyním, jejichž jeskynní systém patří mezi nejrozsáhlejší na světě. Tyto jeskyně byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. K nížinatým oblastem patří údolí Dunaje, Vídeňská pánev a Panonská nížina.

Rakousko je rozmanitá země, která nabízí nepřeberné množství zajímavostí pro cestovatele všech věkových kategorií a zaměření.  Kromě moře zde totiž najdete snad vše, na co si vzpomenete. Strávit zde tak můžete pohodovou odpočinkovou, ale i aktivní dovolenou. Pro českého turistu je země navíc přitažlivá také svou blízkostí. Přesto ji mnoho turistů využívá jen jako zemi tranzitní. Vyplatí se vám však na chvíli zastavit a pokochat se vším, co vám nabízí. I když je to dnes jen malá republika uprostřed Evropy, dříve to bývala jedna z největších zdejších říší.

Tento středoevropský hornatý stát se člení na 9 samostatných spolkových zemí s vlastní vládou. Kromě nádherné přírody, četných národních parků, horských velikánů, jezer a divokých skalnatých vrcholů se pyšní také bohatou historií a četnými historickými památkami. Kromě milovníků kultury si tak na své přijdou také pěší turisté a lyžaři. Zdejší města oplývají architektonickou, uměleckou, historickou a kulturní hodnotou. Ať navštívíte Vídeň, Salcburk, Kitzbühel, Linec, Innsbruck, Štýrský Hradec, Bregenz či Klagenfurt – všude vás pohltí jedinečná atmosféra. Rakousko je doslova poseto hrady, zámky, paláci i kláštery, které jsou odkazem minulosti a odehrávaly se v nich důležité události, které určovaly dění v Evropě. V Rakousku se neustále dodržují lidové tradice a kultura. Nejvíce je to patrné v Tyrolsku, kde jsou tyto zvyky navíc podporovány vládou.

V architektuře se odráží snad všechna období. K vidění jsou zde románské kostely, gotické katedrály, renesanční či barokní paláce, ale také secesní vily a moderní díla ze skla a oceli. V každém tomto architektonickém slohu vznikala jedinečná stavební díla, z nichž mnoho je dnes zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Rakousko se v minulosti stalo domovem slavných hudebníků, spisovatelů, státníků, malířů i sportovců, kteří zde po sobě zanechali hodnotný odkaz. Mezi slavné rakouské skladatele patří Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Johann Strauss, Anton Bruckner a mnoho dalších. Mezinárodní věhlas dnes má Vídeňský filharmonický orchestr a Vídeňská státní opera.

Dachstein - ledovec Ramsau - na běžkách až do nebe

Dachstein - ledovec Ramsau - na běžkách až do nebe

Na náhorní plošině přímo nad městem Schladming leží obec Ramsau am Dachstein, nad níž se do výšky téměř 3 kilometrů tyčí stěny Dachsteinského ledovce. Ten je oblíbený především díky perfektním lyžařským terénům i neobvyklému množství běžeckých tratí ležících v nadmořské výšce okolo 2 500 metrů.

celý článek

 

Lyžování ve Schladmingu

Lyžování ve Schladmingu

Nejvýznamnější oblastí zimních sportů v Rakousku je prestižní a hojně navštěvovaný region dachsteinských Taur, který se rozkládá v nejzápadnější části spolkové země Štýrsko. Skládá se z devíti lyžařských areálů rozesetých na obou březích řeky Enns. Jedním z nich je i Schladming, který si uchovává svůj specifický charakter.

celý článek

 

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Jedním z mála míst v Evropě, kde si můžete užívat celoročních zimních radovánek je rakouský ledovec Hintertux. Po celých 365 dní je vám k dispozici množství perfektně upravených sjezdovek s kvalitní sněhovou pokrývkou. Ne nadarmo zvítězil Hintertux v roce 2011 v soutěži o nejlepší lyžařskou oblast na světě.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA