Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Feldkirch, brána do Rakouska

Až na samotném západním výběžku rakouského Vorarlberska, se na hranicích se Švýcarskem a Lichtenštejnskem rozkládá malebné historické městečko Feldkirch, které je domovem pro cca 30 tisíc obyvatel. Jde o druhé největší město této spolkové země.

Město leží asi 30 kilometrů od Bregenzu a slouží jako hraniční přechod do Lichtenštejnského knížectví. Možná také proto se mu často přezdívá „Brána do Rakouska“.  Historie městečka sahá až do roku 842, kdy je poprvé zmíněn v listině římský vojenský tábor s názvem Feldkirchun. V roce 1218 pak tato osada obdržela městská práva. Z té doby také pochází hrad Schattenburg, který na skále nad městem nechal postavit hrabě Hugo von Montfort. Poslední hrabě z rodu Montfortů odprodal v roce 1390 město i s hradem hraběti Leopoldu III. von Habsburk a tak se Feldkirch stal majetkem rodu Habsburků. Těžký byl pro město rok 1697, kdy ho postihl rozsáhlý požár, který zničil většinu domů a o život připravil spoustu lidí.

Centrem staré části města je útulné starobylé náměstí lemované podloubími a řadou historických měšťanských domů. Nejvýznamnější gotickou stavbou města a zároveň i celého Vorarlberska je Dóm sv. Mikuláše, o jehož založení se v roce 1287 zasloužil brixenský arcibiskup. Feldkirch však ukrývá ještě jedno vorarlberské nej – na skále tyčící se hrad Schattenburg se pyšní titulem největšího hradu této rakouské země. Hrad dnes slouží jako sídlo Národopisného muzea.

Další významnou stavbou Feldkirchu je radnice postavená v roce 1493, v jejímž interiéru jsou k vidění fresky s výjevy z historie města.  Zajímavý je rovněž Lichtenštejnský palác nacházející se v ulici Schlossergasse. Po velkém požáru v roce 1697 byl dům na žádost knížete Johanna Adama I. Andrease z Lichtenštejna přestavěn v barokním slohu a předělán na kancelářskou budovu. V současné době je budova užívána jako městský archiv a knihovna.

- jap -

Předchozí články z Rakouska:
Lyžování ve Schladmingu
Mölltalský ledovec - ráj carvingového lyžování
Hohe Tauern - příroda jako na dlani 
Baden bei Wien
Zell am See

Článek byl zobrazen 3 309 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA