Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Horní Rakousko

Čtvrtá největší spolková země Horní Rakousko se rozkládá na ploše 11 980 km2 a žije zde 1,34 milionu obyvatel. Hlavním městem země je Linec (Linz), po Vídni a Salcburku třetí největší rakouské město. Zdejší příroda a kultura nabízí ideální podmínky pro spokojenou dovolenou. Okolí proslavil císař František Josef I. a jeho manželka "Sissi", kteří často trávili léto v lázních Bad Ischl.

Horní Rakousy lákají turisty zejména na jezera Solné komory, městečko Hallstatt, Dachstein s proslulými jeskyněmi (Hallstatt a Dachstein byly společně zapsány na seznamu UNESCO), národní park Kalkalpen, četné kláštery a samozřejmě Dunaj a Linec, průmyslové město s půvabnými historickým jádrem. Zdejší chmurnou zastávkou je Mauthausen, kde se za války nacházel nacistický koncentrační tábor.

Historicky (od 15. století) se province dělí na oblasti Mühlviertel (na severu), Innviertel (na západě při hranicích s Německem), Hausruckviertel (oblast pohoří Hausruck) a Traunviertel, na jehož území leží i solná komora. Za zvláštní část se považuje dunajské údolí.

Sever Horního Rakouska pokrývají nízké hory (součást Českého masivu), zatímco ve střední části provincie se rozprostírá nížina – údolí Dunaje a oblast kolem hlavního města Lince. Na jihozápadě vystupuje pohoří Hausruck, jižněji se nachází oblast solné komory (Salzkammergut) s mnoha jezery a dále potom Dachsteingruppe s vrcholem Hoher Dachstein (2 995 m) na hranici se Štýrskem a Salcburskem. Na jihovýchodě Horních Rakous se rozkládá pohoří Sengsengebirge a národní park Kalkalpen.

Horní Rakousko je turisty vyhledáváno pro své bohatství jezer, horských ples, potoků, potůčků a řek, jejichž voda je tak čistá, že je možné ji bez obav i pít. Všem vodomilům a vodním sportovcům umožňuje rozhodnout, zda se vydají na plachetnici na jezero, na raftu na divokou vodu či na potápěčskou výpravu do podvodních světů.

Se svou hustou sítí cyklostezek v celkové délce 2 100 kilometrů je skutečně na místě označit Horní Rakousko jako ráj cyklistiky. Na Dunajské cyklotrase, která vede úchvatnou přírodou kolem unikátních architektonických klenotů, si přijdou na své především rodiny s dětmi. Divoká krása horské přírody bude provázet cyklisty na Ennské a Innské cyklostezce a na cyklostezce Solnou komorou, jež se vine kolem překrásných jezer a připomíná tak šňůru s vzácnými perličkami.

V Horním Rakousku mohou návštěvníci užívat celkem 27 golfových hřišť, rozprostírajících se mezi Šumavou a Dachsteinem. Rozmanitý charakter krajiny určuje také charakter a stupeň náročnosti jednotlivých hřišť. Nezáleží na tom, zda se řadíte ke golfovým začátečníkům či zda jste již zkušení borci, v Horním Rakousku si hraje každý svou hru. Specializovaná ubytovací zařízení zaměřená na golfovou klientelu, velký výběr klubů a vynikající nabídky s lákavými nabídkami vám zaručí nezapomenutelnou golfovou dovolenou.

Své návštěvníky nadchne Horní Rakousko také svou rozmanitou nabídkou aktivit zimních sportů a proměnlivou krásou krajiny. Turisté zde mohou podnikat výpravy na běžkách nebo na sněžnicích do romantické zasněžené přírody, svištět na lyžích či na snowboardu na upravených sjezdovkách i ve volném terénu a po lyžování si zaplavat v bazénech s termální vodou.

Horní Rakousko je se svými oázami wellnessu doslova balzámem pro dělo a duši! Horní Rakousko je ideálním místem pro ty, kdo pečují o své tělesné i duševní zdraví. Léčivé prameny vesele tryskají ze země a kolem nich vyrostla v celé zemi moderní wellnessová centra s vysoce kvalifikovanými pracovišti, poskytujícími léčebné terapie podle nejnovějších vědeckých poznatků i podle tisíciletých osvědčených metod. Nabídka těchto center, která umožňují svým hostům prožít krásné chvíle v exkluzivním prostředí, je velmi bohatá a poskytuje nejrůznější možnosti, jak se uvolnit, zlepšit si tělesnou kondici a upevnit si zdraví.

V Horním Rakousku je bezpočet hradů, zámků, více či méně zachovalých a také klášterů. Za všechny jmenujme bývalý benediktinský klášter Lambach se zachovalými románskými freskami. Horní Rakousko a  jeho centrum město Linz (Linec) nabízí návštěvníkům mnoho zajímavého. Ať už to je duchovní potěcha a pastva pro oči při pohledu z některého z řady vrcholků přes tiché a klidné jezerní hladiny až po požitky ryze světské, jenž mají podobu vynikajících vín a kulinářských zázraků. Každý, kdo jednou podlehne některému z těchto svodů, bude na čas zde strávený ještě dlouho vzpomínat.

St. Florian je pojmenován podle stejnojmenného kláštera

St. Florian je pojmenován podle stejnojmenného kláštera

Hornorakouské městečko St. Florian se nachází asi 15 km jihovýchodně od Lince. Je pojmenováno podle stejnojmenného kláštera, který zde byl vystavěn na počátku 9. století. První zmínka o něm pochází z roku 819.

celý článek

 

Enns - kolébka rakouské civilizace

Enns - kolébka rakouské civilizace

V nadmořské výšce 281 metrů se v oblasti Horního Rakouska ukrývá malebné městečko Enns, kterým protéká stejnojmenná řeka. Jde údajně o nejstarší město v celém Rakousku, území bylo osídleno již v pravěku.

celý článek

 

Linec – Evropské město kultury 2009

Linec – Evropské město kultury 2009

Hornorakouská metropole Linec rozkládající se na březích Dunaje je domovem pro cca 200 tisíc obyvatel. Přestože je důležitým průmyslovým městem, je významný také z hlediska historie a prohlídku jeho zachovalého středověkého jádra byste rozhodně neměli vynechat.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA