Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Štýrsko

Štýrsko je druhou největší spolkovou zemí v Rakousku a pro své lesní bohatství bývá často nazýváno „zeleným srdcem Rakouska“. Zdejší krajina je velice rozmanitá, najdete zde vrcholky Dachsteinského masívu, ale také nížiny s rozsáhlými úrodnými vinicemi. Dachsteinský horský masiv se rozkládá na hranici Horního Rakouska, Štýrska a Salzburska na ploše 900 km2. Nejvyšším vrcholem je Hoher Dachstein měřící 2995 metrů nad mořem, který je zároveň druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Na masiv Dachstein vedou dvě lanovky a prochází tudy také dálková alpská cesta Via Alpina. Z vesničky Obertraum se dostaneme lanovkou k Dachsteinským ledovým jeskyním, jejichž jeskynní systém patří mezi nejrozsáhlejší na světě. Tyto jeskyně byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Kromě Dachsteinu se zde tyčí také horské masívy Totes Gebirge a Schladming. Společně tak tvoří důležitou oblast zimních sportů, kde si lyžaři i snowboardisté určitě přijdou na své. Nedaleko se nachází Štýrská solná komora obklopující lázně Bad Aussee, která se stala jednou z nejnavštěvovanějších oblastí této spolkové země. Do Štýrska turisty přitahuje krásná příroda s množstvím průzračných jezer, horská údolí, četné naučné stezky, pěší turistické chodníky nejrůznějších délek a obtížností. K turisticky velmi přitažlivým oblastem patří také jezera Altauseer See, Grundlsee či Toplitzsee, věhlasná je oblast kolem řeky Enns a jezerní seskupení kolem Bad Ausee.

Hlavním městem oblasti se stal Graz, česky Štýrský Hradec, který je druhým největším městem v Rakousku. Protéká jím řeka Mur a díky svým nesčetným kulturním a historickým památkám byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Dominantou města je zcela jistě zámecký vrch Schlossberk nacházející se na 120 metrů vysokém kopci s hodinovou věží Uhrturm a pevností z 9. století. Celý komplex byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejhůře dobyvatelná pevnost. Ve městě jsou zajímavé věžní hodiny ležící uprostřed krásného parku, které se staly symbolem města a také Dům umění – Kunsthaus. Graz je považován také za hlavní kulturní centrum oblasti. Mezi každoročně pořádané kulturní akce patří rozhodně Štýrský podzim, který je největším avantgardním festivalem v Rakousku.

Štýrsko – zelené srdce Rakouska

Štýrsko – zelené srdce Rakouska

Od ledovcových plání Vysokého Dachsteinu až po vinohrady jižně od Štýrského Hradce se můžete setkat s nejrůznějšími typy krajiny a četnými kulturními památkami. Málokterý evropský kout vyniká tak svéráznou krajinou a kulturní tradicí jako rakouské Štýrsko.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA