Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bad Blumau

Jednoznačně nejoriginálnějšími rakouskými lázněmi je Bad Blumau, východně od Grazu při dálnici A2 a hranicích s Burgenlandskem. Celý areál totiž navrhl věhlasný architekt Friedensreich Hundertwasser. Několikrát národně i mezinárodně vyznamenané lázně Rogner Bad Blumau (European Spa Finder – Readerš Choice Award 2007 jako nejlepší rakouské lázně), navržené tímto umělcem, jsou rájem pro všechny smysly.

Rozlehlý komplex je plný barev a nepravidelných tvarů - křivé zdi, nerovné podlahy, zvlněné střechy, na nichž roste tráva a stromy, okna a balkóny všech tvarů a velikostí, kachlové sloupy, zlaté kopule aj. Střechy osázené zelení, zaoblené tvary, čisté linie a barvy duhy vytvářejí na 40 ha velké „živé umělecké dílo“.

V termálním a welness areálu o rozloze 8 500 m2 s komplexním zdravotním centrem, špičkovými nabídkami pro krásu, profesionálním fitness programem a relaxačními rituály zapomenete na stres a spěch všedního dne.

V lázeňském komplexu se nachází „svět vulkánů“, který nabízí odpočinek a relaxaci na ploše 1200 m2. Nachází se zde Afroditiny lázně s masážním ostrovem, zahrada čtyř elementů, moderní solárium a restauraci. Síla léčebného pramene Vulkania s léčebným jezírkem, nejteplejšího (110 stupňů Celsia teplota na výstupu) a nejvíce mineralizovaného léčebného pramene ve Štýrsku, zve k objevitelské cestě své návštěvníky.

Velkolepý saunový komplex nabízí možnost relaxace ve finské sauně, bylinkové sauně, turecké sauně, ve venkovní sauně vytvořené ve skále, římské parní lázni. Po saunování si můžete odpočinout v relaxační místnosti.

3 prameny Kašpar, Melichar a Baltazar jsou léčebné a jsou vhodné jak ke koupání tak k pití a inhalaci. Zvláštní účinky pramenů se projevují zejména při léčbě v oblasti žaludku a střevních onemocnění, onemocnění žlučníku a jater, kožních onemocnění, lupence, onemocnění dýchacích cest, špatné látkové výměně, revmatismu, dlouhodobě nemocným, hormonální nerovnováha.

Můžete se zúčastnit organizované prohlídky nebo si koupit půldenní, popř. denní vstupenku. Anebo tu rovnou strávit pár dní. Lázně byly otevřeny v květnu 1997 v oblasti bohaté na minerální prameny. Ceny ubytování zahrnují i koupání v bazénech, ostatní se platí zvlášť (nejrůznější masáže, kosmetika, cvičení, elektroléčba, inhalace atd.).

 

 

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA