Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bad Aussee

Překrásná krajina hor a jezer Salzkammergut (Solné komory) se rozkládá na území Salcburska, Dolního Rakouska a Štýrska. Zde najdete v údolí říčky Traun poklidné lázeňské městečko Bad Aussee. Lázně a nejdůležitější město štýrské části Solné komory najdete 45 km západně od Liezenu, usazené mezi pohořím Totes Gebirge a Dachsteinem. Po staletí bohatlo ze solných nalezišť.

Štýrská strana Solné komory je sice trochu vzdálenější, ale právě proto snad i přitažlivější. Lázně s necelými 6 tis. obyvateli nabízejí kromě místních pamětihodností také veřejnosti přístupný Vital-Bad, golfové hřiště přímo u hotelu, či v blízkém Altaussee možnost návštěvy Salzwelten (Solného dolu). Samozřejmostí je široká nabídka nejrůznějších sportů, jako je alpská turistika, cykloturistika, rafting, jezdectví, windsurfing, aj. či výletů do vyhlášených lázeňských středisek jako Bad Ischl, St. Wolfgang aj. Bad Aussee se nachází asi 420 km od Prahy.

Románský farní kostel sv. Pavla pochází již z 13. století, uvnitř najdete hezké gotické plastiky. Na náměstí Chlumecky-platz, v budově bývalého solného úřadu, sídlí Kammerhofmuseum s expozicí o místní historii a těžbě soli.

Kousek od města se nacházejí jezera Altausseer See a Grundlsee. Prvně jmenované leží 5 km severně. Na jeho západním břehu se rozkládá vesnička Altaussee, z nich se dostanete k přístupnému solnému dolu, jenž prý za druhé světové války sloužil k ukrývání uměleckých předmětů. Mezi skalami a lesnatými stráněmi severovýchodně od Bad Aussee leží Grundlsee (6 km dlouhé a 1 km široké). Je vhodné k provozování vodních sportů. Značená stezka vede k jezerům Toplitzsee a Kammersee.

Půvabná krajina Solné komory je stvořená pro jízdu na kole. Jednotlivé trasy vedou od jednoho jezera k druhému a nabízejí nespočet možností pro osvěžení v některém z nich. Cyklisty čekají nádherné jezerní scenérie. Délka základních denních etap se pohybuje od 50 do 80 km a je možné ji libovolně zkrátit nebo prodloužit.

Lázně Aussee byly po dlouhá desetiletí centrem umělců, hudebníků a spisovatelů. Gustav Mahler, Johannes Brahms, Friedrich Torberg a mnoho dalších osobností trávilo své letní volné dny v překrásné oblasti Aussee. I dnes se Aussee stal druhým domovem umělcům, jako je K. M. Brandauer nebo Elisabeth Trissenar.

Zimní dovolená v této půvabné oblasti může zahrnovat i vycházky se sněžnicemi, projížďky na saních s koňským spřežením, jízda na koni, návštěvu krytého bazénu, sauny, tenisových kurtů, masáže, návštěvu termálních lázní v Bad Aussee, ledovcové lezení, bobovou dráhu a sjezdy s pochodněmi - člověk se zde zkrátka rozhodně nudit nebude. Turisté zde především obdivují jezero na náhorní planině Tauplitzalm a vodopád Tauplitz.

Tipy na výlety
Na všechny mlsné jazýčky čeká v Bad Aussee sladké pokušení a to ausseerská výrobna perníčků, která je díky své lákavé poloze na náhorní planině s panoramatickým výhledem na Dachstein až k Tote Gebirge jedním z nejatraktivnějších výletních cílů, který potěší zrak i chutě.

Do 80 km vzdáleného Salzburgu je od hotelu dobré spojení vlakem nebo zapůjčeným autem.

Zajímavost
V roce 1827 se tu arcivévoda Jan, vnuk Marie Terezie a syn Leopolda II., oženil s Annou Plochlovou, dcerou místního poštmistra, čímž město vešlo ve známost po celé monarchii.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA