Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kitzsteinhorn - Kaprun

(1978 – 3029 m. n. m.)
Díky propojení ledovcového areálu Kitzsteinhorn – Kaprun s areály Zell Am See a Schmittenhohe vznikla lyžařská oblast mezinárodního významu, kde je návštěvníkům k dispozici celkem 130 km sjezdovek. Oblast byla nazvána Europa-Sportregion a patří mezi nejpropracovanější organizace rekreačních a sportovních aktivit. Území s ledovcem na Kitzsteinhornu garantuje skvělé lyžařské podmínky po celý rok i během letních měsíců. Vynikající podmínky nabízí oblast i pro letní sportovní pobyty a získala si tak stálé zahraniční i domácí návštěvníky, kteří sem jezdí již dlouhá léta.

Lyžuje se na svazích pod vrcholem Kitzsteinhornu, kde se rozkládá široká ledovcová plošina protkaná sjezdovkami. Pro lyžaře je zde připraveno 40 km sjezdových tratí, z nichž 7 je modrých a 6 červených. O přepravu lyžařů se zde stará 11 vleků, 4 sedačkové a 4 kabinkové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 23 tisíc osob za hodinu. Mezi vrcholem a mezistanicí Alpincentrum, která je ve výšce 2450 metrů nad mořem najdete spíše mírnější modré sjezdovky. Na ledovec se dostanete lanovkou ze stanice nacházející se kousek za vesničkou Kaprun. Do dalšího areálu Maiskogel se dostanete rovněž z Kaprunu a budou tam na vás čekat 2 hlavní sjezdovky s 5 vleky.

V okolí Zell Am See je pro vyznavače běžeckého lyžování připraveno celkem 200 km upravovaných tratí, včetně okruhu kolem jezera Zell Am See. Funguje zde také běžecké napojení na Pinzgauskou a Saalašskou síť tras, na samotném ledovci najdete 3 km dlouhý okruh ve výšce 2900 metrů nad mořem. Připraven je tady také snowpark. V tomto proslaveném lyžařském centru a jeho širokém okolí je bohatá nabídka nejrůznějších aprés ski aktivit. Relaxaci a odpočinek najdete ve wellness centru, kde můžete vyzkoušet bazény, sauny, parní lázně a masáže. V kryté hale je možno si zabruslit, zahrát lední hokej nebo curling. Milovníci extrémnějších sportů mají možnost si vyzkoušet paragliding, snowrafting a snowtubing, noční sáňkování nebo výlety na sněžnicích. Středisko je od Prahy vzdáleno 460 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA