Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Schmittenhohe - Zell am See

(700 – 2000 m. n. m.)
Asi 100 km jižně od Salzburgu se nad městečkem Zell Am See rozkládá velká lyžařská skiaréna Schmittenhohe. Samotné Zell Am See, které se rozrostlo kolem stejnojmenného jezera, je jedním z nejznámějších rakouských středisek a celý region je považován za jeho nejlepší lyžařskou oblast. Zell Am See se stalo místem, které vyhledávají celebrity z nejrůznějších koutů světa a to se odráží na místních cenách za ubytování, stravování i volnočasové aktivity. Díky propojení Zell Am See, Schmittenhohe a ledovcového areálu Kitzsteinhorn - Kaprun vznikla lyžařská oblast mezinárodního významu a návštěvníkům je k dispozici celkem 130 km sjezdovek. Území s ledovcem na Kitzsteinhornu garantuje skvělé lyžařské podmínky po celý rok i během letních měsíců.

V samotném areálu Schmittenhohe mají návštěvníci možnost si zalyžovat na 75 km sjezdových tratí, z nichž 8 je modrých, 13 červených a 9 černých. O přepravu lyžařů na svazích se stará 13 vleků, 9 sedačkových a 6 kabinkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 40 tisíc osob za hodinu. Lyžuje se převážně na východních svazích a zkušení lyžaři vyhledávají náročné červené a černé tratě vedoucí dolů do Zell am See. Za nejkrásnější a zároveň také nejtěžší, je považována sjezdovka Trass vedoucí délce 6 km z vrcholu až do Zell am See. V okolí Zell Am See je pro vyznavače běžeckého lyžování připraveno celkem 200 km upravovaných tratí, včetně okruhu kolem jezera Zell Am See.  Na jeho zamrzlé hladině se v zimě bruslí a surfuje. Funguje zde také běžecké napojení na Pinzgauskou a Saalašskou síť tras, v Schmittenhohe narazíte i na vysokohorské trasy a v okolí Zell Am See na uměle osvětlené trasy. V tomto proslaveném lyžařském centru a jeho širokém okolí je bohatá nabídka nejrůznějších aprés ski aktivit. Relaxaci a odpočinek najdete ve wellness centru, kde můžete vyzkoušet bazény, sauny, parní lázně a masáže. V kryté hale je možno si zabruslit, zahrát lední hokej nebo curling. Milovníci extrémnějších sportů mají možnost si vyzkoušet paragliding, snowrafting a snowtubing, noční sáňkování nebo výlety na sněžnicích. Středisko je od Prahy vzdáleno 460 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA