Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bruck a.d. Glocknerstrasse

V nadmořské výšce 758 metrů se na okraji Národního parku Vysoké Taury rozkládá městečko Bruck an der Glocknerstrasse. Je místem, kde zažijete klidnou a pohodovou dovolenou a zároveň si budete moci užívat pestré palety sportovního vyžití. Právě pro tyto přednosti je turisty tolik navštěvováno.

V centru městečka Bruck an der Glocknerstrasse stojí dva krásné kostely. Jedním z nich je farní kostel St. Georg, který se pyšní gotickým křídlovým oltářem a druhým je kostel se sochou Panny Marie na ledě. Jinak se v městečku snoubí moderní architektura se starými domky, což i přesto působí velmi uceleným dojmem. Ubytování nabízí četné hotely, penziony a apartmány, kdo má zájem, může využít také možnosti ubytování v soukromí nebo v letním období některý z kempů v okolí.

Jelikož se Bruck an der Glocknerstrasse rozkládá na okraji Národního parku Vysoké Taury, je obklopen hradbou vysokých hor. Návštěvníci se tak mohou při pobytu zde kochat nádhernými přírodními scenériemi Alp. Okolí městečka je ideální pro pěší túry, Bruck an der Glocknerstrasse je skvělým výchozím bodem mnoha horských tras vedoucích skrz celý region Pinzgau. V létě si tuto oblasti oblíbili zejména cyklisté, kteří se odtud mohou na kole vydat všemi směry.

Co se týče lyžování, z obce Bruck an der Glocknerstrasse je v dosahu několika minut jízdy autem nebo skibusem lyžařský areál Schmittenhöhe v Zell am See. Stejně tak můžete navštívit asi 5 km vzdálenou ledovcovou oblast Kitzsteinhorn. V těchto dvou oblastech si na své přijdou kromě lyžařů také milovníci snowboardingu, na něž zde čeká funpark s množstvím překážek. Nadšení budou také freerideři jezdící ve volném terénu. Vedle sjezdového nebo běžeckého lyžování si můžete užívat také zábavného sáňkování a spousty dalších zimních aktivit.

Přímo v Brucku se na kopci Pichlberg nachází jen dva cvičné vleky, které potěší maximálně začátečníky. Běžkařům jsou v Brucku k dispozici 3 běžecké trasy o délce 29 km s možností napojení na Pinzgauskou síť, která má neuvěřitelnou délku 200 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA