Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Obertauern

(1665 – 2526 m. n. m.)
Na jih od Salzburgu se poblíž městečka Radstadt nachází lyžařský areál Obertauern. Leží nedaleko mohutných masívů Vysokých Taur a vrcholky hor zde již přesahují hranici 2300 metrů nad mořem. Díky této poloze je zde zaručena kvalitní sněhová pokrývka až do pozdního jara. Zdejší čerstvý horský vzduch, velký počet slunečních dní a sjezdovky vedoucí až k hotelům – to jsou předpoklady pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené. Musíte však počítat s vyšší cenou ubytování a volnočasových aktivit. Dovolená v Obertauernu tak nepatří mezi nejlevnější.

Oblast nabízí celkově 95 km sjezdových tratí, z nichž 25 je modrých, 18 červených a 2 černé. Tratě jsou navzájem propojeny a obsluhují je moderní zařízení. Přeprava lyžařů je zajištěna pomocí 6 vleků, 20 sedačkových a jedné kabinkové lanovky s přepravní kapacitou 44 tisíc osob za hodinu. Areál je ze všech stran obklopen vrcholy Seekarspitze, Zehnerkarspitz a Gamskarlspitz , všechny mají výšku přes 2300 metrů. Oblast Obertauern proslula hlavně lyžařským safari Tauernrunde, které je pro své široké svahy vyhledáváno zejména milovníky carvingu. Zkušení lyžaři zdolávají svahy G2, Shaidbergu a Zehnerkaru. Snowboardisté zde zatém nemají mnoho možností vyžití, najdou zde skromnější vybavení ve formě malého fujarku u Kehrkopfbahnu. Pravidelně se oblast stává dějištěm Světového poháru ve snowkitingu. Oblast Obertauern je propojena s další lyžařskou oblastí Lungau a dohromady tak poskytují nejdelší síť běžeckých stop v Rakousku. Připraveno je zde celkem 220 km upravovaných tratí ve výškách minimálně 1100 metrů. Nejlevněji se ubytujete v 7 km vzdáleném Untertauernu, levnější jídlo a pití koupíte v Heustadlu na okraji městečka. Obertauern je od Prahy vzdálen 450 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA