Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rauris

Menší lyžařská oblast Rauris rozkládající se v oblasti Salcburska nabízí krásnou a impozantní horskou krajinu. V minulosti se v této oblasti těžilo zlato, dnes představuje zlatý důl rozvíjející se cestovní ruch. Rauris je oblíbenou lyžařskou oblastí nabízející nejen skvělé možnosti zimních sportů, ale také pohodovou atmosféru, poznání tradic a historie.

Nejvýznamnějším lyžařským areálem v Raurisu je Hochalmbahn, který je sice menší, ale klidný a dosti přehledný. Lyžaři v něm najdou sjezdové tratě nejrůznějších obtížností. Kabinkovou lanovkou je možné se dostat na Schwarzwand, až do výšky 2200 metrů nad mořem, odkud se nabízí nádherný panoramatický výhled do okolí. Díky úžasné krajině a perfektní sněhové pokrývce si udělal Hochalmbahn a celý Rauris mezi lyžařskými nadšenci výborné jméno. Pokud dáváte přednost snowboardingu, můžete si své dovednosti vyzkoušet ve funparku s boardercrossovými prvky. Přepravu po Raurisu zajišťují zdarma skibusy, které jezdí v půlhodinových intervalech.

V oblasti Rauris najdeme také stejnojmenné městečko Rauris ležící v nadmořské výšce 950 metrů. Jde o jednu z nejstarších alpských osad, která dnes žije především z turistiky. K Raurisu patří i lyžařské středisko, které je vhodné pro návštěvníky preferující menší lyžařská střediska. Je situováno v nadmořské výšce od 950 do 2193 metrů. Přestože je malé, má dobrou kvalitu tratí a nabízí veškeré potřebné zázemím pro pohodovou dovolenou. Díky klidnému prostředí a nenáročným terénům, je tak vhodné zejména pro rodiny s dětmi nebo víkendové lyžování.

Areál v Raurisu nabízí celkem 30 km propojených sjezdových tratí, z čehož 12 km je modrých, 15 km červených a 3 km jsou černé. Přeprava lyžařů je zajištěna 2 kabinkovými lanovkami, jednou sedačkovou lanovkou a sedmi vleky. O umělé zasněžování svahů se stará třicítka sněhových děl. Pro běžkaře je v okolí k dispozici 45 km běžeckých tratí, které jsou pravidelně upravovány.

V Raurisu je pestrá i nabídka aprés-ski aktivit, skvělou zábavu nabízí například osvětlená sáňkařská dráha nebo kluziště. V údolí jsou upravované zimní cesty pro pěší, ale dovolenou si můžete zpestřit také třeba projížďkou na saních tažených koňmi nebo výletem na sněžnicích. Příjemný večer pak můžete strávit posezením v jedné z horských chat. Po lyžování můžete relaxovat v termálních lázních, které se ale nachází až ve 30 km vzdáleném Bad Hofgasteinu nebo v Bad Gasteinu.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA