Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bad Kleinkirchheim

(1350 – 2043 m. n. m.)

Na jihu Rakouska se ve spolkové zemi Korutany rozkládá příjemné lyžařské středisko Bad Kleinkirchheim, které bylo dříve spíše vyhledávaným lázeňským městem. Leží v pohoří Nockberge a dnes představuje jedno z největších lyžařských areálů v této části země. Středisko se tak stalo rájem pro všechny milovníky zimních sportů i pro návštěvníky hledající relaxaci a odpočinek v krásné a nedotčené přírodě. Bad Klienkirchheim patří mezi dražší evropská lyžařská střediska, ale návštěvníky se snaží přilákat širokou nabídkou nejrůznějších slev, které jsou poskytovány po celou sezónu. Ta zde trvá od prosince do dubna.

Celkově je ve středisku lyžařům k dispozici 103 km sjezdových tratí, z nichž 5 je modrých, 22 červených a 4 černé. Přeprava lyžařů je zajištěna pomocí 15 vleků, 6 sedačkových a 4 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 36 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a 95 km z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. Náročnější lyžaři vyhledávají zejména 4,5 km dlouhou závodní sjezdovku pojmenovanou po slavném místním rodákovi Franzi Klammerovi, která má převýšení 920 metrů. Lyžař Franz Klammer je propagátorem tohoto střediska a také jeho reklamním esem, proto ho zde můžete často vidět, jak se prohání po své oblíbené sjezdovce Klammerstich.  Začátečníci a děti si mohou sjet po některé z méně náročných modrých sjezdovek. Do samotného areálu se dostanete z městečka Bad Kleinkirchhein. Kousek pod ním se rozkládá další menší areál St. Oswald.

Nedaleko střediska se rozkládá Národní park Nockberge, který je ideálním cílem pro výlety a pro trávení volného času. Pokud si budete chtít od lyžování odpočinout, navštivte místní lázně, nebo nedaleké lázně St. Kathrein či Römerbad. Mnohé hotely jsou s lázněmi dokonce spřízněny a tak mají jejich hosté lázeňskou péči poskytovanou zdarma. Bad Kleinkirchheim není zrovna vyhledávaným centrem snowboardistů, přesto u lanovky Kaiserburg najdou několik speciálních překážek, skoků a railů. V areálu najdete také spoustu restaurací, hospůdek, barů, trhů a obchůdků. Pravidelně se zde také konají nejrůznější akce pro pobavení hostů. Středisko je od Prahy vzdáleno 560 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA