Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turracher Hohe

(1400 – 2205 m. n. m.)
Menší lyžařská oblast Turrarcher Hohe se rozkládá na hranicích rakouských spolkových zemí Štýrska a Korutan. Panuje zde pohodová a poklidná atmosféra a svahy nebývají přeplněny lyžaři. Středisko je tak ideální pro trávení rodinné dovolené. Díky poměrně vysoké nadmořské výšce zde lyžařská sezóna panuje od prosince až do konce dubna. Vyhledávané a mezi lyžaři velmi oblíbené je zejména jarní lyžování. Pro oblast jsou typická také četná jezera a mírné, nepříliš vysoké kopce. Zdejší svahy tak poskytují překrásné výhledy, především na jezero Turracher Höhe vklíněné mezi vysoké horské štíty.

Středisko celkově poskytuje lyžování na 38 km sjezdových tratí, z nichž 6 je modrých, 11 červených a 2 černé. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěná pomocí 8 vleků a 5 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 20 tisíc osob za hodinu. Nejdelší sjezdovka Eisenhut měří 3 km a překonává výškový rozdíl 500 metrů. Nejtěžší černou sjezdovkou je Kornock dlouhá 600 metrů. Extrémně těžké sjezdovky zde nenajdete, můžete však využívat propojení mezi udržovanými červenými a černými tratěmi. V okolí Turracher Hohe je připraveno také 25 kilometrů upravovaných a značených běžeckých tratí převážně střední obtížnosti. Na své si zde proto přijdou jak začínající, tak i pokročilejší běžkaři. Většina těchto tratí se nachází v nadmořské výšce 1700 – 1800 metrů. Ve středisku je celá řada možností polyžařské zábavy. Najdeme zde sáňkařské dráhy i zimní chodníky pro zimní pěší turistiku. Pokud máte rádi kulturu, vydejte se do Mineralogického muzea. Turracher Hohe je od Prahy vzdáleno 534 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA