Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Klopeiner See

Oblast kolem jezera Klopeiner See se nachází v jižní části Korutan, blízko hranic se Slovinskem. Jezero leží v jedinečné krajině, která láká na pěší turistiku, nordic walking, golf, tenis, případně jízdu na koních. Oblast Klopeiner See láká sedmi jezery s čistou vodou o teplotě až 28°C a velkým počtem slunečných hodin za rok, ke koupání, potápění, surfování a rybaření.

Klopeiner See je jedním z tisíce jezer v Korutanech. Někteří znalci dokonce tvrdí, že voda v jezeře je tak čistá, že má kvalitu pitné vody. V oblasti je všechno přísně ekologické. Snad každá zdejší vesnice má aspoň jednu rodinnou biofarmu, která se živí výhradně prodejem toho, co vyprodukují její zvířata a rostliny. Sami pečou chleba, vyrábějí šunku, salámy, nealkoholický jablečný mošt i osvěžující šestiprocentní jablečné víno. Každý týden v pátek jsou na břehu Klopeiner See trhy, kdy se rodinné farmy trumfují, která má lepší salám, pálenku, med či Apfelsaft. Speciálně toto jablečné víno nezapomeňte ochutnat.

Krajina nabízí 800 turistických stezek, 1 246 km tras pro kola a MTB, což jsou vynikající podmínky i pro sváteční cyklisty a rodiny s dětmi. Tipem je 61 km dlouhý úsek cyklostezky kolem řeky Drávy, ale i 25 km dlouhá cyklostezka za uměním. Klopeiner See je ideálním místem k strávení dovolené s rodinou i přáteli. V případě, že nebudete mít své kolo, máte možnosti si ho zapůjčit v jedné z mnoha půjčoven. Večery pak lákají k posezení v některé z místních restaurací a hospůdek, nebo ke klidným procházkám po promenádě.

Korutany představují slunečný jih Rakouska. Najdeme zde vysoké hory i mírné kopečky. Svým návštěvníkům nabízejí více než 1 200 jezer. Korutany jsou v létě, díky svým jedinečným přírodním podmínkám, krajem přímo vyzývajícím k pohybu. Jejich ojedinělá a zajímavá horská krajina představuje ráj pro pěší turisty.

V zimě do převážně hornatých Korutan míří zejména lyžaři. Korutany jsou nejjižněji umístěná spolková země Rakouska, která zaručuje jak slunečné počasí, tak díky své poloze na alpském klimatickém rozhraní i vynikající sněhové podmínky. Korutany nabízí úžasné a rozsáhlé sjezdovky, jedinečnou krajinu a kouzelnou atmosféru a to především v tzv. „Velké čtyřce“ - Nassfeld, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut a ledovec Mölltal.

V každém horském regionu Korutan najdete alpinistické a sportovní školy, kde si můžete zamluvit túry s průvodcem. V nových adrenalinových sportech mají Korutany co nabídnout: Přírodu zde můžete prozkoumávat při canyoningu, raftingu nebo sjíždění divokých roklí.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA