Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baden bei Wien

Jedno z nejznámějších lázeňských měst Baden bei Wien, leží jen 29 km jižně od Vídně, na východním okraji Vídeňského lesa. Zdejší sirné prameny byly známé už Římanům. Za císaře Claudia se dnešní Baden stal součástí provincie Panonie. Římané vyhnali z okolních kopců původní keltské obyvatelstvo a nové osídlení nazvali Aquae Pannoniae.

Zdejších 14 léčivých pramenů vychrlí denně 6,5 miliónu litrů minerální vody o teplotě 36 °C. V Badenu je mnoho příležitostí ke koupání v bazénech s normální i minerální vodou. Římské lázně (Römertherme) nabízejí také veškeré služby spojené se zdravím a odpočinkem - masáže, posilovnu a jiné cvičení, kosmetiku, kadeřnictví apod. Další možností je komplex Thermalstrandbad s bazény a jemným pískem dovezeným od moře.

Lázně v dnešním slova smyslu ale začaly vznikat až v 18. a 19. století, ve zlatém věku habsburské monarchie. Vybrané lokality se měnily v lázeňská městečka s krásnými pavilóny, v nichž se léčili a odpočívali členové císařské rodiny, šlechta i umělci. Jejich věhlas dalece přesahoval hranice monarchie. Minerální vody pomáhají při léčení kardiovaskulárních chorob, pohybového ústrojí, zažívacích potíží, nemocí dýchacích cest a mnoha dalších neduhů. Ale mnohem víc lidí si dnes do lázní jezdí hlavně odpočinout a setřást stres.

Oblíbené odpočinkové městečko s římskými lázněmi je nádherné městečko se stylovými domy a vilami, spoustou kaváren, parků a promenád. Vhodné i pro starší ročníky nejen kvůli koupání a možnostem různých procedur, ale také kvůli vycházkám po městečku, parky, rosariem, lesoparkem, ale také třeba kvůli koncertům v parku. V lázeňském parku, ideálním k procházkám a relaxaci se nachází Kongresový dům, proslulé, v 90. letech zrekonstruované kasino a hudební pavilón. Vyzkoušejte jedinečnou osobitou atmosféru slavného kasina při exkluzivním menu a skleničce sektu a můžete rovnou zkusit své štěstí při ruletě nebo jiných hrách. V Badenu je také možné sledovat koňské dostihy, atd.

Zlatý věk prožíval Baden koncem 18. a především v 19. století. Císař František I. si ho vybral coby letní sídlo a trávil zde mnoho času, stejně jako jeho habsburské příbuzenstvo a mnoho zámožných šlechticů a umělců. František I. pobýval v Císařském domě a v domě č. 10 na Rathausgasse bydlel Beethoven. Beethoven zde např. složil Devátou symfonii, Mozart Ave verum, jež pak bylo slavnostně uvedeno v místním kostele sv. Štěpána. Farní kostel sv. Štěpána je trojlodní, pozdně gotický (1447) s barokní věží a oltářem, který vyzdobil Paul Troger. Honosná budova městského divadla pochází z roku 1909.

Po ničivém požáru (1812) následovala kompletní přestavba. Architekt J. Korhäusel městu vtiskl biedermeierovskou eleganci a barevnost. Město je tak plné elegantních neoklasicistních domů a biedermeierovských vil, což je do jisté míry zvláštnost, neboť biedermeier jako umělecký styl druhé čtvrtiny 19. století se projevoval hlavně v bytovém zařízení a odívání.

Tip na výlet
Do nedaleké Vídně funguje spojení rychlotramvají (25 km), takže lze zároveň navštívit zároveň i památky v hlavním městě. Centrem staré části Vídně je Stephanplatz s monumentálním dómem sv. Štěpána - gotickou stavbou ze 14. 15. stol. Mezi důležité a zajímavé budovy patří nádherná budova opery, císařský palác Hofburg, další palác Schönbrunn, neogotická městská radnice, Burgtheater a Musikverein, sídlo vídeňského filharmonického orchestru. Mnozí turisté vyhledají zábavu a vzrušení ve velkém zábavním parku Prater.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA