Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tulln

Tulln je město na pravém břehu Dunaje, zhruba 30 km západně od Vídně. Svou rozlohou není velké, ale pro Rakousko je důležité. V okresním městě Tulln, ležícím na historicky významném přechodu Dunaje, se zachovaly početné zajímavé stavební památky z období středověku a dokonce z doby římské.

V malebném městečku Tulln se narodil roku 1890 Egon Schiele, jeden z největších rakouských malířů a grafiků, expresionista, provokatér a krátce i vězněný autor mnoha aktů. V historické budově bývalého vězení je umístěno muzeum věnované tvorbě tohoto impresionistického malíře. Stálá expozice Egon Schiele a jeho doba vysvětluje nejen životní osud umělce, ale i jeho zakotvení ve světovém malířství na počátku 20. století. V Tullnu se nachází i římská věž, nejstarší kamenná stavba Rakouska, a také velice zajímavý románský  kostel sv. Štěpána z 12. století. Přechod od románského slohu ke gotice ukazuje i Hřbitovní kaple, ve které se dochovala kamenická výzdoba.

Římané tady měli kdysi tábor a také přístaviště Comagena. Podle legendy o Nibelunzích se zde Krimhilda poprvé setkala s Etzelem. Městská práva obdržel Tulln již v roce 1159 a roku 1278, po vítězství v bitvě na Moravském poli, zde Rudolf I. Habsburský založil dominikánský klášter. V roce 1683 se v okolí města shromažďovalo vojsko na obranu Vídně před Turky.

Z časů římského impéria se dochoval v Tullnu milník a věž z 3. století. V prostorách minoritského kláštera sídlí muzejní komplex zvaný Tullner Museen, jehož expozice mapují historii města. Velkou pozornost přitahuje také Egon Schiele Museum, které představuje život, dílo a dobu slavného rakouského malíře. Na Wiener Strasse se nachází farní kostel sv. Štěpána, původně románský, později goticky a barokně upravovaný. Vedle stojí románská hřbitovní kaple z 13. století, v jejímž podzemí se skrývá kostnice.

V Tullnu se každoročně koná mezinárodní zahradnický veletrh, plný pestrobarevných květin, exotických rostlin, ovocných stromků s kompletní nabídkou zahrádkářské techniky. Navštívíte-li největší květinový a zahrádkářský veletrh v Rakousku, budete mít možnost obdivovat nádherná květinová i zeleninová aranžmá, letničky, palmy, kaktusy a zahradní vodotrysky, zahradní nábytek a vše, co nadchne nejen zahrádkáře. Výstava je prodejní, a tak si můžete nakoupit cibuloviny, vzrostlé květiny nebo potřebnou zahrádkářskou techniku. Veletrh bývá zakončený velkým květinovým korzem. Program doprovází řada folklorních akcí s velkolepým ohňostrojem na závěr.

Tipy na výlety
Informace o plavbách lodí do údolí Wachau získáte v turistickém centru.

Na zámku Atzenbrugg (15 km) jihozápadně od Tullnu připomínají ukázkové místnosti, že zde pořádal mnohé ze svých legendárních Biedermeierovských oslav Franz Schubert se svými uměleckými přáteli.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA