Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Semmering

Semmering je turistické středisko ležící na jižní hranici mezi Dolnorakouskem a Štýrskem v nadmořské výšce 950 m n. m. Od 19. stolení je toto místo oblíbeným prázdninovým cílem vídeňské smetánky. Jde o jedno z nejznámějších turistických středisek v Evropě. Leží v blízkosti silnice R6 nazvané Semmering Schnellstrasse.

Semmering je oblast, která má svým návštěvníkům co nabídnout v létě i v zimě. Již od nepaměti je Semmering pro své výborné klimatické podmínky vyhledávaným místem pro trávení letní i zimní dovolené plné sportu, odpočinku, přírody a sportu.

Průsmyk Semmering leží na hranici se Štýrskem (40 km jihozápadně od Wiener Neustadtu) a odděluje Vídeňskou kotlinu od údolí Mürztal. Stejnojmenné městečko se stalo oblíbeným rekreačním a sportovním střediskem. Na blízký vrchol Hirschenkogel (1 340 m) vozí lyžaře i turisty kabinová lanovka a vlek.

Středisko Semmering - to je především zotavení a četné letní radosti na čerstvém horském vzduchu. V oblasti Semmeringu se rozhodně nikdo nenudí. Proslulý Bikepark se sítí cyklotras v celkové délce 200 km na Zauberbergu nabízí neohroženým cyklistům vyznávajícím sjezd a freeride nespočet tras. Na druhou stranu se ale v Semmeringu nacházejí i pohodlné cyklostezky vhodné pro rodiny. Zábavu pro celou rodinu zajišťují i jízdy na kolečkových bruslích v okolí Zauberbergu. K dispozici je samozřejmě půjčovna kol a kolečkových bruslí.

Zdejší železniční trať (41 km) dlouhý úsek mezi městy Gloggnitz a Mürzzuschlag, byla zapsána v roce 1998 na seznam světového dědictví UNESCO. Semmeringská železnice je ukázkovým příkladem harmonického souladu moderního stavitelského umění s nedotčenou vysokohorskou přírodou. V roce 1854 ji dal vybudovat benátský inženýr a architekt Carl Ritter von Ghega. Je to skutečně mistrovské dílo. Železnice se vine kolem bizarních skalních útvarů, prochází jeskyněmi a skalními galeriemi, přejíždí směle se klenoucí viadukty a poskytuje unikátní výhledy do kraje. Trať vede přes 16 viaduktů a 15 tunely, přičemž ten vrcholový dosahuje délky 1 430 m.

Avšak i další horské dráhy zvou své hosty na cesty do vzdušných výšek - v Semmeringu je to kabinková lanovka na Hirschenkogel. Cesty na vrchol a kolem Hirschenkogelu a nespočet stezek na Pinkenkogel jako známá Kampaln Tour jsou lákavé pro každého příznivce turistiky. Turisté se během výletu mohou příjemně osvěžit v místních chalupách na Pinkenkogelu, vybrat si ve větším množství ubytovacích možností na Hirschenkogelu nebo navštívit udržované penziony či kavárničky v Semmeringu. Na vrchol Zauberbergu jede i v letním období moderní kabinková lanovka.

Semmering však nabízí ještě mnohem více. K dalším tipům na výlety či sportovní vyžití patří Muzeum zimních sportů, Památník císaře Karla VI., krytý bazén v hotelu Palhans, několik vyznačených běžeckých tras vhodných i pro nordickou chůzi, hřiště na minigolf nebo tenisové kurty. Vyznavačům golfu je k dispozici nejstarší dosud existující rakouské golfové hřiště s nádherným panoramatickým výhledem na Rax a Schneeberg. Pro děti jsou k dispozici moderní dětská hřiště.

 

Kontextová reklama.

Semmering - první horská železnice

Semmering - první horská železnice

Ve světě železnice je slovo Semmering pojmem. Uslyšíte o Krušnohorském Semmeringu, Pražském Semmeringu, Slezském Semmeringu…

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA