Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

NP Donau-Auen

NP Donau-Auen představuje nejrozsáhlejší oblast lužních lesů ve střední Evropě. Národní park o rozloze 9 300 ha se nachází v Dolním Rakousku a chrání netknutou lužní krajinu podél Dunaje. NP se táhne podél Dunaje od Vídně až k hranicím se Slovenskem. Park byl vyhlášen v roce 1996.

Ráz krajiny a rytmus života tady určuje Dunaj, jehož hladina stoupá a klesá v rozmezí 7 metrů, pravidelně zaplavuje lesy, vytváří nová koryta, mrtvá ramena a ostrůvky, které rychle zabydlí noví nájemníci.

Největší souvislý pás lužních lesů ve střední Evropě poskytuje ideální podmínky pro velké množství druhů zvířat. Žije tu na 700 vyšších druhů rostlin, 30 druhů savců, 100 druhů ptáků, plazi a obojživelníci a 50 druhů ryb. Národní park slouží především jako útočiště ohrožených živočišných i rostlinných druhů, zároveň je oblíbenou rekreační oblastí.

Správa parku pořádá řadu exkurzí s průvodcem a tematických procházek včetně vyjížděk na kole, koni či loďce. Exkurze s průvodci, buď pěšky, nebo na lodích, zprostředkovávají návštěvníkům nezapomenutelné dojmy z této jedinečné přírodní scenérie. Správa parku poskytuje informace ve slovenštině, v češtině zatím nikoli.

Na východě národní park uzavírá Haingburg, nejvýchodněji položené rakouské město a někdejší hraniční pevnost, kde se roku 1252 oženil Přemysl Otakar II. s Markétou Babenberskou.

Na kopci Schlossberg se nachází zřícenina hradu, od níž se až dolů k řece táhne středověké opevnění (převážně z 13. století), jehož délka dosahuje 2,5 km. V mohutné Vídeňské bráně, která představuje jakýsi symbol Hainburgu, sídlí městské muzeum.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA