Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zwettl

Město Zwettl je díky své centrální poloze pokládáno za geografický střed Waldviertlu. Město nacházející se asi 25 km jihovýchodně od Gmündu na soutoku dvou řek, bylo založeno ve 12. století. Již v roce 1200 udělil vévoda Leopold VI. Zwettlu městská práva. Město je známé také svými kulturními památkami, k nimž se řadí zejména cisterciácký klášter, barokní zámek Rosenau, jakož také i světově jedinečné muzeum medicínské meteorologie v Dürnhofu.

Na náměstí Hauptplatz stojí řada měšťanských domů a budova radnice s freskami z 15. století. Pravý střed Hazuptplattzu zdobí od roku 1994 Hundertwasserova kašna. V místním pivovaru, který byl založen v roce 1890, pořádají prohlídky s ochutnávkou proslulého piva Zwettler.

Hlavní atrakcí Zwettlu je cisterciácký klášter, ležící 3 km severovýchodně od města. Založil ho roku 1138 Hadmar z Kuenringu pro mnichy z Heiligenkreuzu. Během staletí byl mnohokrát poničen požáry i válkami, roku 1651 tu žili jen tři mniši. V 18. století probíhala rozsáhlá barokní obnova za účasti velký mistrů (např. Troger, Schmidt).

Dominantou kláštera je Munggenastův kostel Panny Marie. S 90 m vysokou věží. Interiér odráží především gotický sloh s mnoha prvky barokní výzdoby. Hlavní oltář vytvořil Munggenast roku 1731. Varhanní prostor obklopují gotické vitráže z roku 1420, křížová chodba vznikla v letech 1186 - 1240. Klášterní knihovnu s 50 tisíci svazky a řadou inkunábulí a rukopisů zdobí fresky P. Trogera.

Každoročně je v městečku Zwettl pořádán adventní trh, v jehož rámci cisterciácký klášter nabízí v barokním klášterním dvoře umělecké předměty z regionu, klášterní vína apod.

 

Kontextová reklama.

Zwettl, třetí největší obec celého Rakouska

Zwettl, třetí největší obec celého Rakouska

V krásné přírodě, v samotném srdci zeleného Waldviertelu se na soutoku řek Kamp a Zwettl rozkládá malebné městečko Zwettl. Leží v nadmořské výšce 520 metrů a ze všech stran je obklopeno mohutnými pahorky. Staroslovanský název města by se dal přeložit jako „Světlá“.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA