Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Semmering - Hirchenkogel

(1000 – 1350 m. n. m.)
V rakouských Alpách se v kopcích pohoří Rax a Schneeberg nachází menší lyžařský areál Semmering – Hirschenkogel. Rozkládá se asi 80 km na severozápad od Vídně a pro návštěvníky z České republiky je jedním z nejlépe dostupných areálů v Rakousku. Samotným Semmeringem totiž prochází dálnice a vzdálenost z Prahy je jen 390 km, z Brna pak 220 km.

Lyžařům je zde k dispozici jen omezený počet tratí, lyžuje se na 14 km sjezdovek, z nichž 3 jsou modré, 2 červené a jedna náročná černá. Přepravu lyžařů zajišťuje jeden vlek, jedna sedačková a jedna kabinková lanovka s celkovou přepravní kapacitou 6800 osob za hodinu. V areálu Semmering - Hirschenkogel najdete také největší evropský areál s večerním osvětlením. Nedaleko se rozkládá ještě další areál Stuhleck, který rozšiřuje nabídku sjezdových tratí o dalších 24 km. V obou areálech se každoročně pořádají závody Světového poháru, což svědčí o kvalitě místních tratí. Pro rodiny s dětmi jsou zde připraveny mírnější rodinné sjezdy.  Nabídku areálu doplňuje funpark pro snowboarding i lyžování. Pokud už budete mít lyžování dost a budete chtít zažít něco jiného, vyzkoušejte jedinečnou 3,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu s nočním osvětlením, která je vyzdobena různými stavbami, tunely a světelnými efekty. Nevynechejte návštěvu 30 metrů vysoké vyhlídkové věže na Hirschenkogelu, odkud se za dobrého počasí můžete kochat jedinečným panoramatickým výhledem na Alpy, zejména na oblast Semmering-Rax-Schneeberg. Mezi největší zajímavosti oblasti patří železnice, vedoucí sedlem Semmering, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA