Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oblast Nibelungengau

Malá oblast Nibelungengau tvoří společně s Wachau jeden turistický region. Jde o údolí Dunaje v úseku od města Ybbs an der Donau až k Melku. Je to skvostný kout světa, který čeká na své návštěvníky. Oblast Nibelungengau a na historii bohatá oblast Wachau je jedno z nejkouzelnějších říčních údolí Evropy. Jde o Dědictví světové kultury, mezinárodně renomovaný vinařský region a preferované místo střetnutí gurmánů.

K svému jménu přišla oblast Nibelungengau – úsek Dunaje mezi městy Ybbs a Melk v důsledku toho, že zde dle Písně o Nibelunzích měl mít své sídlo Rüdiger von Bechelaren. Bechelaren je dřívější označení pro Pöchlarn. Píseň o Nibelunzích byla složena počátkem 13. století, neznámým básníkem z podunajské oblasti. Obsah Písně o Nibelunzích se částečně odehrává na Dunaji a právě i v Nibelungengau. 700 let staré fragmenty tohoto nejvýznamnějšího a nejrozsáhlejšího středověkého hrdinného eposu v německé řeči byly objeveny v klášterní knihovně v Melku a jsou zde také vystaveny.

V Pöchlarnu, středověkém městečku na pravém břehu Dunaje, zmiňovaném v Písni o Nibelunzích, se roku 1886 narodil slavný malíř, básník a grafik Oskar Kokoschka. V jeho rodném domě si můžete prohlédnout umělcovo muzeum, kde je umístěno dokumentační centrum jeho prací se zhruba stovkou děl tohoto významného expresionisty.

Tam, kde se na jižním břehu velkolepě zvedá barokní klášter Melk, začíná oblast Wachau. Sahá až po město Krems vzdálené 40 km po proudu řeky. Wachau je součástí programu světového dědictví UNESCO, mezinárodně renomovaná vinařská oblast a jedno z nejhezčích říčních údolí.

Okouzlující stará část města Krems se svými středověkými uličkami a historicky cennými stavbami je nejvýznamnější pamětihodností v údolí Kremstal. Vinaři, působící v okolí měst Krems, Senftenberg, Rohrendorf, Furth bei Göttweig a Gedersdorf zde na hornatých a sprašových půdách šlechtí již po staletí vinnou révu, především Grüner Veltliner.

Kláštery a kostely mají ve Wachau už od nepaměti velký význam. Byly centry vědění a formovaly i hospodářské aktivity. Téměř tři čtvrtiny vinic byly koncem 15. století v církevním vlastnictví. Intenzivní obdělávání oživovalo obchod na Dunaji, víno se přepravovalo proti proudu a na oplátku se v opačném směru do Wachau vozila sůl, železo a další zboží. Obyvatelé nabyli značného blahobytu a již brzy požívali značných svobod a privilegií.

V Ybbsu zaujme zejména pozdně gotický farní kostel s barokním zařízením a na náměstí potom kašna z roku 1653. Zdaleka viditelná barokní basilika Maria Taferl, jedno z nejvýznamnějších poutních míst Rakouska, je místo s překrásným výhledem. Tento poutní kostel z let 1661 – 1711 byl postaven podle plánů J. Prandtauera na skále nad řekou. V těsné blízkosti láká idylický položený golfový klub Maria Taferl.

Zámek Artstetten stojí na místě původního gotického hradu, později mnohokrát upravovaného. Rozhodující přestavbu nařídil roku 1869 arcivévoda Ludvík, který se rozhodl přeměnit Artstetten na elegantní reprezentační sídlo s cibulovými věžemi. Později zde bydlel následník trůnu František Ferdinand d´Este se svou manželkou. Dnes v zámku funguje muzeum s expozicí o životě následníka trůnu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA