Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Namlos

Pod rozsáhlou lyžařskou oblast Zugspitz Arena spadá malinkatá, ale velmi hezká horská vesnička Namlos, která působí, jako by se v ní zastavil čas. Najdete ji na samotném západě rakouské spolkové země Tyrolsko, v okrese Reutte, v nadmořské výšce 1263 metrů. V současnosti žije v obci okolo 90 stálých obyvatel.

Namlos je součástí údolí Namloser, které se dále napojuje na údolí Rotlechtal. Zajímavostí údolí Namloser je největší horská osada v celém Tyrolsku, kam nebyla zavedena ani elektřina a vše funguje jen na solární panely nebo plynové lampy. Osada se jmenuje Almendorf Fallerschein a leží ve výšce 1304 metrů nad mořem. Je obklopena svěží zelení a strmými horskými loukami a tvoří ji více než 40 chat a salaší. Osada působí velmi romanticky a milovníci klidu a hor si zde rozhodně přijdou na své.

V okolí vesničky Namlos se zvedá několik horských velikánů, jako například  Engelspitze, Sandegg, Knittelkar Spitze, Steinkarspitze a v neposlední řadě Tauberspitze. Pokud patříte mezi zdatné horaly, určitě byste si neměli nechat ujít výšlap na některý z vrcholů. Pohledem se pak můžete kochat na horu Schlierekopf, Seelakopf, Schlierewand nebo Mittergrotzen Spitze. Zajímavá je také cesta průsmykem Steinjöchle a Grubigjöehl.  

Namlos je součástí lyžařského areálu Zugspitz a stal se tak rájem pro milovníky přírody a zimních sportů. K dispozici je zde mnoho kilometrů udržovaných lyžařských sjezdovek pro úplné začátečníky i pokročilé. Pokud by zdejší lyžařské svahy nestačily, je možné se skibusem zdarma vypravit do nedalekého Berwangeru. V této oblasti se nabízí široká nabídka sportovních aktivit, jako je lyžování, sáňkování, snowboarding, běžkování, kuželky, bruslení, squash, tenis, bazén a další. Kdo by měl zájem, může se vydat na výlet za poznáním krásy zdejší přírody. Za prohlídku stojí zřícenina hradu Gebradstein.

Samotná vesnička Namlos ukrývá několik obchůdků, butiků, restaurací a kaváren. Ubytování návštěvníků je zajišťováno v místních hotelích, ale k dispozici jsou rovněž apartmány, penziony a soukromé pokoje. Hlavním zdrojem příjmů zdejších obyvatel je právě cestovní ruch, mnozí proto přeměnili své domy na penziony a poskytují ubytování. Ti, kdo si chtějí plnými doušky vychutnávat horský klid, mohou se ubytovat ve vysoko položených horských chatách Gernalpe a Pfafflar. Do Namlosu rády přijíždí jak rodiny s dětmi, tak i sportovci, senioři a nejrůznější výletníci. V blízkosti Namlosu můžete navštívit ještě další pěkné vesničky, jako je Rinnen, Mitteregg, Kelmen nebo Brand.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA