Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ehrwald

V rakouské spolkové zemi Tyrolsko se v oblasti zvané Zugspitz Arena, která je rájem pro lyžaře a milovníky dalších zimních sportů, rozkládá prázdninová vesnice Ehrwald. Leží na východním kraji rovného lučinatého terénu v nadmořské výšce 1000 metrů a je obklopena horskými velikány Mieminger, Zugspitze, Daniel a Grubigstein.

Ehrwald má ideální polohu uprostřed nádherné nedotčené přírody a je skvělým výchozím místem pro řadu výletů. Na východě se do výšky 2000 metrů nad mořem tyčí západní stěny Zugspitze, na jihu se zase rozkládají romantická horská jezera. K procházkám lákají krásná údolí Lechtálských Alp, které od průzračně čistých jezer odděluje průsmyk Fernpass. Nádherné skalní scenérie se pak nabízejí v horské oblasti Mieminger Kette. Možnost výstupu až k tajemné Dračí dolině zdobené krásnými skalními kužely Drachenkopf (Dračí hlavy).

Ehrwald sousedí s obcemi Biberwier a Lermoos, mezi nimiž se v minulosti rozkládal močál. Dnes se tomuto místu s vlhkými loukami říká „Moos“ (tedy močál) a je protkáno mnoha cestami. Vystoupat odtud můžete na nádhernou louku Ehrwalder Alm, která je vtěsnána mezi kolmé stěny Seebenwände, jež jsou rozděleny vodopádem Seebenbachfall. Krásnou kulisu této horské louce dělají vápencové vrcholy Tajakopf a Sonnenspitze. Kolem louky protéká potok Geissbach. Oblastí prochází stezka Immensteig, která vede dále mezi hřebeny Mieminger Kette a Wetterstein.

Ehrwald je oblíbeným lyžařským střediskem, samotná obec sice leží v nadmořské výšce 1000 metrů, ale samotný areál se rozkládá od 1225 do 2950 metrů nad mořem. Z Ehrwaldu vede
kabinková lanovka na Zugspitze a sedačková lanovka na Grubigstein. Celkem je v Ehrwaldu lyžařům k dispozici 17 km sjezdovek nejrůznějších délek. Pro začátečníky jsou připraveny 3 kilometry lehkých tratí a na pokročilé a zkušené lyžaře zde čeká zbylých 14 km sjezdových tratí. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna 2 kabinkovými a jednou sedačkovou lanovkou a také 8 moderními vleky.

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Rádi lyžujete, ale nepatříte zrovna mezi „piráty“ sjezdovek, kteří se nezaleknou žádného prudšího svahu? Máte raději spíše jednodušší tratě, nebo si chcete zalyžovat s rodinou a přitom se kochat pohledem na alpské velikány? Pak se vypravte do rakouského Ehrwaldu, kde na vás čeká množství pohodových tratí uprostřed nedotčené přírody.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA