Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ehrwald – lyžování uprostřed močálů

Rádi lyžujete, ale nepatříte zrovna mezi „piráty“ sjezdovek, kteří se nezaleknou žádného prudšího svahu? Máte raději spíše jednodušší tratě, nebo si chcete zalyžovat s rodinou a přitom se kochat pohledem na alpské velikány? Pak se vypravte do rakouského Ehrwaldu, kde na vás čeká množství pohodových tratí uprostřed nedotčené přírody.

Ehrwald je menší městečko v tyrolském regionu nacházející se nedaleko německých hranic. Leží v poměrně rovinatém terénu, v nadmořské výšce okolo 1000 metrů, mezi obcemi Biberwier a Lermoos. V minulosti se oblasti, kde dnes leží Ehrwald a další obce, rozkládal velký močál, dnes zde narazíte pouze na rozlehlé louky. Říká se jim stále „Moos“, což znamená „močál“. Z východní strany je obec ohraničena západními stěnami Zugspitze, které se zvedají do výšky více než 2000 metrů nad mořem. 

Zugspitze je se svou celkovou výškou 2965 metrů nejvyšší horou Bavorských Alp. Na druhé straně tohoto horského velikána se rozkládá světoznámé lyžařské středisko Ga-Pa, tedy Garmisch-Partenkirchen. Na vrchol Zugspitze je možné se dnes dostat jak z německé, tak i rakouské strany. Naskýtá se z něj jedinečný výhled do krajiny, za dobrého počasí je možno zahlédnout Vysoké Taury a mnohé známé horské masívy, jako například Arlberg, Silvrettu či Rätikonem. K dalším velikánům, jejichž zasněženými špičkami je možné se při pobytu v Ehrwaldu kochat, jsou Mieminger, Grubigstein a Daniel. 

Ehrwald, Rakousko

Nad obcí Ehrwald, která je vyhledávanou prázdninovou destinací, se rozkládá stejnojmenný lyžařský areál. Je situován do nadmořské výšky 1225 až 2950 metrů nad mořem. Kabinovou lanovkou se dá z Ehrwaldu dostat totiž až na vrchol Zugspitze, sedačková lanovka pak vozí lyžaře na Grubinstein. Ehrwald má pro milovníky lyžování připraveno celkem 19 kilometrů sjezdovek různých délek a náročností. Převažují sjezdovky modré, tedy nenáročné, kterých je zde celkem 11 kilometrů. Pokud jste na lyžích nikdy nestáli, nebo si nejste jistí ani na nejjednodušších sjezdovkách, nebojte se přihlásit do některé z alpských škol lyžování. Ty poskytují soukromé i skupinové lekce jak pro děti, tak i pro dospělé. Zkušení instruktoři udělají vše proto, abyste si krásu zdejších svahů mohli co nejdříve do sytosti vychutnávat.

Na své si však kromě začátečníků přijdou v Ehrwaldu i zkušenější lyžaři, kteří mohou vyzkoušet 6 km červených a 2 km náročných černých tratí. O přepravu lyžařů se v lyžařském středisku Ehrwald stará kromě dvou zmiňovaných lanovek ještě další kabinková lanovka a osm moderních vleků. V místním snowparku si užijí také snowboardisté, na které zde čeká spousta překážek, skoků a ramp.

Ehrwald se podařilo propojit s dalšími okolními lyžařskými centry a vytvořila se tak jedna obrovská lyžařská oblast zvaná Zugspitze Arena. Ta je doslova rájem pro všechny milovníky zimních sportů. Čekají zde na ně totiž jedny z nejlepších podmínek pro lyžování, nedotčená přírodu a nejkrásnější panoramatické výhledy do okolí. Tvoří ji celkem sedm lyžařských středisek (Bichlbach, Lermoos, Ehrwald, Berwang, Biberwier, Heiterwang a Lähn), z nichž každé je obsluhováno vlastními lanovkami. Celkem Zugspitze Arena láká na 152 kilometrů rozmanitých sjezdovek. Ať už patříte mezi začínající lyžaře nebo ostřílené závodníky, vždy si najdete trať ušitou vám na míru. Hlavním lákadlem Zugspitze Areny je ledovec Zugspitzplatt, který zaručuje dostatek sněhové pokrývky v průběhu celého roku.

Zugspitze Arena nepotěší jen vyznavače sjezdového lyžování, ale i další „sněhomilné“ sportovce. Snowboardisté si oblíbili zdejší skvělé funparky, běžkaři jsou zase nadšení z více než stovky kilometrů tras protínajících nádhernou přírodu. Na běžeckou stopu je možné se napojit v podstatě kdekoliv, rozsáhlé okruhy prochází celou oblastí. Ty nejkrásnější stopy však vedou údolím podél řek Lussbach a Loisach. Přibližně polovina všech běžeckých tratí je upravována pro bruslařskou techniku.

Krajinu v okolí Ehrwaldu protíná spousta turistických stezek, z nichž jedna vede například na nádhernou louku Ehrwalder Alm, nad níž se tyčí kolmé stěny Seebenwände, které protíná mohutný vodopád Seebenbachfall. Podél louky teče ještě potok Geissbach. V zimě se Ehrwalder Alm stává lyžařským areálem určeným především pro začátečníky. Této a dalším nádherným horským loukám, které se v této oblasti rozkládají, tvoří jedinečnou kulisu vápencové vrcholy Sonnenspitze a Tajakopf. 

Krajinou prochází také turistická stezka Immensteig, která směřuje dále mezi horské hřebeny Wetterstein a Mieminger Kette. Ehrwald je tak ideálním výchozím místem pro letní i zimní výlety do nitra nedotčené přírody Tyrolska. Pokud pěší turistice příliš nefandíte, možná vás více nadchnou možnosti sáňkování či bruslení v Ehrwaldu. Centrum střediska pak láká také na nákupy, nebo posezení v útulné restauraci a hospůdce.

- jap -

Další články z Rakouska: 
Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě
Rakousko - velmoc lyžování
Vorarlbersko, kolébka alpského lyžování
Lyžování v Alpách a kultura - fungující kombinace

Článek byl zobrazen 20 672 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA