Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Berwang

(1342 – 1740 m. n. m.)
Na rakouské straně masívu Zugspitze, který je se svou výškou 2962 metrů nad mořem nejvyšší horou Německa, se rozkládá několik malých lyžařských středisek, včetně střediska Berwang. Náleží tak pod rozsáhlou oblast Zugspitzarena zahrnující celkem 7 obcí. Díky poloze v krásné a nedotčené horské krajině se staly vyhledávanými letovisky pro zimní i letní aktivní dovolenou, kterou můžete zpestřit řadou nezapomenutelných zážitků. Oblast se rozkládá asi 70 km od Innsbrucku a poskytuje klidnou a ničím nerušenou rekreaci vhodnou také pro rodiny s dětmi.  V oblasti najdeme několik lyžařských areálů, které ale bohužel nejsou navzájem propojeny, neboť se nachází na svazích nejvyšších hor Zugspitze, Sonnenspitze, Grubigsteinu a Hönigu, které jsou odděleny hlubokými údolími. Každý z vrcholů poskytuje mnoho kilometrů sjezdovek nejrůznějších obtížností, kde si na své přijdou jak začátečníci, pokročilí i profesionální lyžaři. Areály tak navzájem propojují jen pravidelně jezdící skibusy.

Samotný Berwang poskytuje 40 km sjezdovek, z nichž 8 je modrých a 5 červených. Lyžaře na svazích přepravuje 9 vleků a 5 sedačkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 10 tisíc osob za hodinu. Údolí řeky Lussbach a Loisach jsou vyhledávány řadou příznivců běžeckého lyžování, jelikož zde najdou 180 km tratí všech náročností a údolí jsou tratěmi doslova protkána. Pro příznivce bruslení je zde také řada bruslařských tratí. Dále je zde připraveno kolem 130 km upravovaných zimních chodníků, které potěší milovníky pěších túr nebo výletníky na sněžnicích. Během výletů se můžete kochat výhledy ostré vrcholky Zugspitze a okolních horských velikánů. Vrchol Zugspitze je v zimě vyhledáván hlavně snowboardisty a vyznavači freeridových sjezdů. Snowboardisté zde však najdou ještě snowpark s halfpipe. V lyžařském areálu můžete využít služeb lyžařské školy a školky pro děti, půjčovny snowboardového a lyžařského vybavení a také servis. Chvíle odpočinku zažijete v místním krytém bazénu, sauně, soláriu nebo na masáži. Středisko je od Prahy vzdáleno 510 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA