Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Serfaus-Fiss-Ladis

(1200 – 2770 m. n. m.)
V horách Tyrolska narazíte na tři navzájem propojená lyžařská střediska, jejichž sjezdovky jsou orientovány na jihovýchodních svazích, a proto bývají nazývány jako „slunečná terasa Tyrolska“. Největší atrakcí v oblasti je bezesporu jediné evropské vesnické metro ve středisku Serfaus. Většina lyžařských terénů se nachází nad úrovní lesa.

Na lyžaře zde čeká 180 km sjezdových tratí, z nichž 23 je modrých, 47 červených a 11 černých. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna pomocí 23 vleků, 10 sedačkových a 9 kabinkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 67 tisíc osob za hodinu.  Všechny sjezdovky jsou zde pravidelně upravovány a 60 % z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. Téměř 100 km tratí je vhodných pro jarní lyžování. Díky vysoké nadmořské výšce jsou zde totiž zaručeny kvalitní sněhové podmínky až do pozdního jara. Do areálu ve Fiss vede kabinková lanovka a najdete zde několik modrých a červených tratí. K nejatraktivnějším areálům patří Serfaus, jež nabízí i řadu nenáročných sjezdů. Náročnější sjezdovka se nachází na hřebeni Sattelkopf mezi středisky Fiss a Serfaus. Ke zpřístupnění této trati došlo až v roce 2000, kdy byla střediska propojena. Vyznavači běžeckého lyžování si zde jistě přijdou na své, v okolí se totiž nachází 110 km značených a upravovaných tratí. 25 km z nich se nachází dokonce ve výšce nad 1900 metrů nad mořem. Severní strana areálu Fiss je vyhledávaná zejména snowboardisty, pro které tam byl vybudován snowpark s halfpipe a boardercrossem, další park pak najdete také nad Serfaus. Přitažlivé jsou také široké sjezdy pro carving, závodní a rychlostní sjezdovka. Až budete mít lyžování dostatek, vyzkoušejte zdejší sáňkařské dráhy v celkové délce 10 km, nebo 70 km značených turistických tras. Ve středisku je však také bohatá nabídka zábavy pro děti a nejmenší lyžaře. Jsou zde pro ně připraveny speciální vleky a sjezdovky, školky a školy, skluzavky, dětské restaurace a hotely jsou zde také připraveny na návštěvy těchto malých hostů. Auta je možné parkovat přímo u hotelu. Vzdálenost středisek od Prahy je 570 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA