Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpbachtal

Za nejlepší malé lyžařské středisko v Evropě je považován tyrolský Alpbach ležící v oblasti Alpbachtal, který má své jedinečné kouzlo. Leží pouhé 4 km od Inntalské dálnice a je tak velmi dobře dostupný. I když nepatří k rozlehlým a moderně koncipovaným letoviskům, kterých v Rakousku najdeme více než dost, získal si spoustu oblíbenců, kteří jej rok co rok navštěvují.

Alpbachtal leží v centrální oblasti Tyrolska, v Kitzbühelských Alpách a patří mezi jednu z nejkrásnějších venkovských oblastí regionu. Oblast Alpbachtalu tvoří městečka jako Reith, Alpbach, Brixlegg a Kramsach, mezi nimiž jezdí bezplatné skibusy.

Alpbach samotný patří mezi malá lyžařská střediska, ale i tak se snaží svým návštěvníkům nabídnout co nejvíce. Alpbach je rodinným střediskem, kde panuje klid a pohoda. Navíc je velmi útulný a hosté si zde užijí pravé tyrolské pohostinnosti a dobrosrdečnosti. Je ideální pro rodiny s dětmi, nachází se zde dětské vleky, koberce a také zábavný dětský koutek. K dispozici je rovněž velká dětská cvičná louka. Středisko bylo v minulosti již několikrát oceněno za kvalitu a služby, které nabízí. Podařilo se mu získat dokonce 1. místo v sekci menších středisek, získalo tzv. Bílého Oscara. V roce 2009 byl Alpbach vyhlášen nejkrásnější obcí Rakouska.

Lyžařský areál se rozprostírá v nadmořské výšce 1 000 – 2 025 metrů, pod horou Wiedersberger Horn a je pěkně kompaktní. Nabízí sjezdové trati nejrůznějších délek a obtížností. Celkem zde na lyžaře čeká 54 km sjezdovek, z nichž 15 km je modrých, 34 km červených a 5 km náročných černých. Nejdelší trať je 4 km dlouhá a má převýšení 900 metrů. Většina svahů je orientována na sever, proto je zde zaručena dostatečná sněhová pokrývka až do pozdního jara. O přepravu lyžařů na svazích se starají 3 kabinkové, 5 sedačkových lanovek a 13 vleků. Nezažijete zde přeplněné sjezdovky ani dlouhé řady na vleky.

Kromě upravovaných a zasněžovaných sjezdových tratí najdete v Alpbachu také tratě vhodné pro freeride. Můžete se tak vydat do hlubokého prašanu na holých pláních i mezi lesy. Na své si zde přijdou také snowboardisté, na které čeká snowpark s mnoha překážkami a U-rampou. Samozřejmě nechybí ani udržované tratě pro běžecké lyžování. Nabídka aprés-ski je v oblasti Alpbachtalu velmi bohatá, kromě zmiňovaných sportů nabízí středisko také možnost sáňkování, bruslení, nordic walkingu, jízdy sáněmi taženými koňským spřežením, nebo výletů na sněžnicích. Zahrát si můžete také tenis v kryté hale, squash, věnovat se paraglidingu nebo třeba snowkitingu. Útulné horské chaty se pak postarají o vaše hladová břicha i znavená těla.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA