Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kufstein

Město Kufstein leží v údolí řeky Inn, na hranici s Německem a na západním úpatí pohoří Kaisergebirge. Lidé tu prokazatelně žili už v době kamenné, neboť stopy po osídlení v podobě zvířecích kostí upravených na nástroje se našly v nedaleké jeskyni Tischoferhöhle v údolí Kaisertal. První historická zmínka o místě zvaném „Coafstein“ pochází z konce 8. století. Historickému městu Kuftein se díky mnoha památkám říká "Perla Tyrolska". Hraniční město Kufstein je podle jedné lidové písně a díky mnoha památkám označováno jako perla Tyrolska.

Přes značnou prosperitu (díky obchodu a lodní dopravě) se Kufstein dočkal městských práv až roku 1393. Do počátku 16. Století patřil Bavorům, poté ho císař Maxmilián I. připojil k Tyrolsku. Bavoři zaútočili roku 1703, město obléhali a způsobili rozsáhlý požár. Nakonec byli vyhnáni, úspěch však slavili o století později – během napoleonských válek, kdy jim na čas připadlo celé Tyrolsko.

Největší zajímavost Kufsteinu představuje nepochybně mohutná pevnost Feste Kufstein, tyčící se na skále nad městem. Poprvé se zmiňuje roku 1205, za vlády Maxmiliána I. a jeho následovníků se dočkala významného rozšíření. Rozložitá, 90 m vysoká Císařská věž (Kaiserturm) byla dokončena roku 1522 a dodnes se považuje za symbol města.

Varhany hrdinů ve věži Bürgerturm jsou prý největšími volně stojícími varhanami na světě. Mají 4307 píšťal a 46 rejstříků. Uslyšíte je každé poledne a v letních měsících ještě jednou odpoledne. V pevnosti lze navštívit muzeum místní historie a kultury. Podle kartografa Petera Anicha bylo pojmenováno kufsteinské planetárium, které umožňuje pohled na Venuši a souhvězdí Velkého a Malého vozu.

Centrem města je Dolní náměstí, na němž stojí radnice a které sahá až k mostu přes řeku Inn. Kromě Mariánské kašny staré 140 let a krásně opravených měšťanských domů naleznete na náměstí plno kaváren a restaurací a je tudíž takovým kulturním centrem městečka, neboť se na něm pravidelně během celé letní sezony konají koncerty a hudební a kulturní akce.

V okolí města se nachází několik menších jezer. Na západě je to Hechtsee a Thiersee (v létě koupání a vodní sporty), asi 20 km severovýchodně pak Walchsee se stejnojmenným malebným městečkem.
Asi 14 km jihozápadně od Kufsteinu leží malé město Wörgl, kde se roku 1809 odehrála krvavá bitva mezi tyrolskými a bavorsko-francouzskými vojsky. Památník bitvy stojí před barokním kostelem z poloviny 18. století.

Přibližně 10 km jižně od Kufsteinu se nachází městečko Söll, odkud sse dvěma lanovkami dostanete na vrchol Hohe Salve (1828 m). Nahoře stojí kaplička a nabízejí se krásné výhledy po okolí. V zimě se zde lyžuje.

Ve vesnici Schwoich najdete mír, klid a krásnou přírodu - ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené. Je škoda zde jen lenošit, Schwoich nabízí nepřeberné množství aktivit jak v zimě, tak v létě - od lyžování přes turistiku až po vodní sporty. Uchvátí vás jistě výhled na horu Wilder Kaiser.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA