Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kitzbühel

(800 až 2000 m n. m.)
Kitzbühel je jedno z nejznámějších a nejluxusnějších středisek zimních sportů v Rakousku. O věhlasu střediska vedle jeho přezdívky "Monte Carlo Alp" svědčí i členství v elitním sdružení alpských rezortů "The Best of the Alps". Kitzbühel je devítítisícovým městečkem ve východním Tyrolsku ležícím na půli cesty mezi Innsbruckem a Salzburgem.

Na mezinárodní lyžařské scéně je Kitzbühel skutečnou legendou zimních sportů. Rozvoj od malé horské vesnice ke kosmopolitnímu maloměstu má počátek před 100 lety, kdy jeden lyžařský průkopník uspořádal pro stejně smýšlející nadšence malé lyžařské závody. Položil tím základ dnešnímu světovému poháru a pověsti Kitzbühelu jako Mekky zimních sportů mezinárodního významu.

Mezi lyžaři pak Kitzbuhel proslavila hlavně sjezdovka Streit na Hannenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru. Vybudování lanovky Hahnenkammbahn v letech 1926 až 1928 se kitzbühelský lyžařský revír otevřel široké veřejnosti. Oblast kolem Kitzbühelu a center Aurach, Reith a Jochberg dnes patří nepochybně mezi nejnavštěvovanější cíle Alp.

Tohle středisko je vhodné pro velmi dobré a velmi náročné lyžaře. Pokud jste to právě vy, doporučujeme toto místo navštívit. Upravované sjezdové tratě mají celkem 168 km, z nichž je 23 km těžkých, 78 km středně těžkých a 67 km lehkých. Je zde k dispozici skibus, umělé zasněžování (50 %), 1 gondola, 8 kabinkových lanovek, 29 sedačkových lanovek a 15 vleků.

V okolí Kitzbuhelu je několik skibusy propojených areálů. Největším z nich je areál přímo nad Kitzbuhelem na hřebenu, který se táhne až k průsmyku Thurn. Tato lyžařská oblast tak v rámci tzv. "Ski Safari" spojuje Kitzbuhel s Kirchbergem a Aschau na jedné straně hřebenu s Aurachem, Jochbergem a průsmykem Thurn na druhé straně.

Opravdovému lyžování se můžete věnovat na špičkových tratích, například na sjezdovce Sv. poháru Hammenkamm (6,8 km). Další červené naleznete na Jochbergu. Modré v Achau a na Kirchbergu uspokojí především méně náročné lyžaře.

Ke zpestření lyžování v Kitzbühelu patří propojení přes Pass Thurn - Mittersill (vlekem + krátký přejezd skibusem) se sousedním lyžařským střediskem Westendorf, které patří do oblasti Skiwelt v Brixentalu. Návštěvníkům Kitzbuhelu se tak zpřístupnila i největší vleky propojená oblast Rakouska nabízející 250 km tratí.

Středisko Kitzbühel a Kirchberg zahrnující městečka Aurach, Reith a Jochberg patří bezpochyby k nejvyhledávanějším cílům Alp. Sportovní vyžití je v regionu velice široké i mimo hlavní lyžařskou sezónu. Síť stezek dlouhá přes 750 km je přizpůsobena jak pro nordickou chůzi, tak pro jízdu na kole.

V okolí Kitzbühelu se nacházejí čtyři golfová hřiště. GC Eichenheim, GC Kitzbühel Kaps, GC Kitzbühel Schwarzsee a Golf- und Landclub Rasmushof nabízejí výborné podmínky jen 5 minut jízdy autem od centra Kitzbühelu. Dohromady mají tato hřiště 54 různorodých jamek a jsou přizpůsobena všem typům hráčů – od začátečníků až pro ty nejnáročnější. V golfové škole vyučují zkušení profesionálové. Dalších 19 golfových hříští je umístěno v blízkém okolí.

Kiztbühel – ideální (nejen) zimní dovolená

Kiztbühel – ideální (nejen) zimní dovolená

Na východě Tyrolska se mezi horskými masívy Hahnenkamm a Kitzbühler Horn rozkládá malebné městečko Kitzbühel. Díky ojedinělým možnostem pro všechny lyžařské a zimní sporty, se stalo jedním z nejznámějších lyžařských středisek v celém Rakousku.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA