Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischgl - Samnaun

(1377 – 2872 m. n. m.)
V západním Tyrolsku se na hranicích se Švýcarskem rozkládá lyžařské středisko Ischgl Samnaun. Středisko je proslaveno neomezenými možnostmi lyžování a řadíme ho mezi nejlepší a nejluxusnější v celé alpské oblasti. To se odráží nejen na cenách ubytování, které poskytuje jak rakouský Ischgl nebo švýcarský Samnaun. Méně nároční lyžaři, kteří k pobytu nepotřebují až takový luxus, se mohou ubytovat v sousedním a levnějším Kapplu. V průsmyku Idjoch ve výšce 2760 metrů nad mořem najdeme významný lyžařský hraniční přechod a ve švýcarském Samnaun také bezcelní zónu.  Lyžařské areály Ischgl a Samnaun náleží pod obrovskou lyžařskou oblast Silvretta Arenu. Výhodou středisek je velká nadmořská výška, asi 90 % tratí se nachází ve výšce nad 2000 metrů, což zaručuje kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu až do pozdního jara. Střediska byla kdysi jen malými obcemi, které navštěvovaly pouze horolezecké výpravy. V posledních dvou desetiletích však prodělala bouřlivý rozvoj a došlo k výstavbě obrovského a skvěle vybaveného lyžařského areálu.

Lyžařům je zde k dispozici 205 km sjezdových tratí, z čehož 14 je modrých, 38 červených a 12 černých. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěná pomocí 17 vleků, 21 sedačkových a 5 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 78 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a asi 60 % z nich také uměle zasněžováno technickým sněhem. Pokud navštívíte rakouskou část střediska, zalyžujete si na severozápadních svazích Palinkopfu, Grespitzu a Idjochu, které dosahují výšky kolem 2800 metrů nad mořem. Nejnáročnější tratě se nachází převážně na Palinkopfu. Vede odtud například 12 km dlouhý sjezd až do Ischglu. Nejtěžším sjezdem je však svah Pardatschgrad s neuvěřitelným převýšením 1 200 m při délce 1,6 km. Většina švýcarských sjezdovek je orientována na jihovýchod a s výjimkou sektoru Alp Trida patří mezi méně náročné. Kromě lyžování na sjezdovkách jsou zde také ideální podmínky pro freeridové sjezdy v hlubokém prašanu. V oblasti je pro vyznavače běžeckého lyžování připraveno kolem 48 km značených a upravovaných cest. Snowboardistům je k dispozici také snowboard park s halfpipe u stanice Idalp nad Ischglem.

V Ischgl i v Samnaun jsou bohaté možnosti aprés-ski aktivit. K relaxaci slouží aquapark s bazénem, saunami a masážemi. V Ischglu je navíc krytý komplex s tenisovými kurty. V oblasti celé Silvretta Areny můžete vyzkoušet sáňkování, metanou, bruslení, jízdu v kočáře taženém koňmi nebo procházky na sněžnicích. Občerstvení vám poskytne množství restaurací, barů i nočních klubů. Střediska Ischgl a Samnaun jsou od Prahy vzdálená 660 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA